احتمال ابتلا به بیماری های تنفسی و ویروس کرونا با کمبود ویتامین C و D

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، مسئول تغذیه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: کمبود ویتامین های C ، D و E احتمال ابتلا به بیماری های تنفسی و کرونا را افزایش می دهد.

احتمال ابتلا به بیماری های تنفسی و ویروس کرونا با کمبود ویتامین C و D

انسیه وطن دوست اظهارکرد: مصرف روزانه سه واحد از گروه سبزی ها به جز سبزیجات نشاسته ای و حداقل دو واحد میوه به منظور پیشگیری از ابتلا به بیماری های تنفسی به ویژه بیماری کووید 19 توصیه می گردد.

وی با بیان این که مصرف پیاز خام همراه غذا را در شرایط کنونی نباید فراموش کنید، تاکید نمود: از مصرف سوسیس، کالباس و دیگر فست فودها و غذاهای چرب و سنگین در شرایط کنونی به شدت پرهیز کنید.

وی اضافه نمود: مصرف سالاد همراه با آب لیموترش تازه یا آب نارنج ، هویج، کدوحلوایی، سبزی تازه و ... را به طور حتم در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانید.

وی نسبت به مصرف غذاهایی که به طور کامل پخته نمی گردد، هشدار داد و اظهار داشت: در شرایط کنونی از منابع پروتئین نظیر حبوبات ، تخم مرغ و ... استفاده نموده و از خوردن غذا و مایعات در مکان های نامطمئن به شدت خودداری کنید.

وطن دوست به اهمیت خواب و استراحت کافی در شرایط کنونی اشاره نمود و گفت: به مصرف غذاهای کم حجم و پرکالری توجه ویژه داشته باشید و سالاد کاهو و کرفس را به دلیل تامین احتیاج بخشی از مایعات بدن نباید فراموش کنید.

منبع: همگردی

به "احتمال ابتلا به بیماری های تنفسی و ویروس کرونا با کمبود ویتامین C و D" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال ابتلا به بیماری های تنفسی و ویروس کرونا با کمبود ویتامین C و D"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید