از قرارداد عجیب وریا تا جنجال پول!

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، استقلال همزمان با ادامه صدرنشینی به بحران هم رسید. بعد از برد مقابل نساجی، آنچه بیش از نتیجه بازی پررنگ شد، حرف های جنجالی بازیکنان این تیم بود. بازیکنان این تیم، شاکی از امکانات و مسائل اقتصادی به مدیران تاختند تا معین گردد ابایی از تقابل با آنها ندارند.

از قرارداد عجیب وریا تا جنجال پول!

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی ، روزنامه وبلاگ آژانس الکترونیکی نوشت: این خلاصه ای از اظهارات تنها چند بازیکن استقلال است. .

داریوش شجاعیان: باشگاه استقلال برای وعده های غذایی خود در هتل هم مشکل دارد. مگر می گردد تیمی یک مدل غذا داشته باشد؟ شاید بازیکنی کلا گوشت دوست نداشته باشد. آیا باشگاه استقلال نباید یک باشگاه بدنسازی داشته باشد؟ ما هفته گذشته بعد از دو ماه به باشگاه بدنسازی رفتیم. 4 دستگاه در تهرانسر گذاشته اند و ما مجبور هستیم با همان دستگاه ها کار کنیم.

فرشید اسماعیلی: انگار ما یتیم هستیم و هیچ کسی را نداریم. سه ماه است که کسی به ما سر نمی زند. بعد از سه ماه که چمن باشگاه انقلاب استراحت نموده، وقتی تمرین می کنیم فقط شیشه جمع می کنیم. در مسجد سلیمان غذا را پرسی می نمایند تا کمتر غذا بخوریم. زمین تمرین نداریم و هر روز یک جا هستیم. اگر نمی خواهید تیم نتیجه بگیرد و فکری باشد، رک بگویید. این تیم، استقلال است اما امکاناتش در حد تیم ته جدولی است.

مهدی قائدی: نزدیک 6-5 ماه است باشگاه به من قول داده است و گفته اند قراردادم را درست می نمایند. وقتی مددی آمد من مدیر برنامه هایم را پیش او فرستادم و گفت قرارداد را درست می کنیم. من واقعا روحیه ام به هم ریخته است.تمرکزم تا قبل از این بازی خراب شد. ما به اردو می رویمو به ما پرسی غذا می دهند. از دو دست لباس یکی از آن را برمی دارند. در زمین تمرین مان سنگ و شیشه وجود دارد.

ارسلان مطهری: نمی دانم احمد مددی در این باشگاه چه کار می نماید اما حداقل می تواند با بچه ها صحبت نموده و بگوید مشکل چیست.

محمدرضا دانشگر: در زمین انقلاب تمرین می کردیم. تمام شیشه و سرامیک بود و نمی توانستیم تکل بزنیم. در خصوص پرداختی که اصلا حرف نمی زنند. بعضی بازیکنان 30-20 درصد و بعضی هم 10 درصد؛ در خصوص پول سال قبل هم اصلا حرف نمی زنند. یک پولی به ما می دهند و ما نمی دانیم برای سال جاری است یا سال گذشته. به بازیکنان ایرانی پول نمی دهند و فقط به خارجی ها پرداخت می نمایند؛ پس ما ایرانی ها آینده ای نداریم.

این اظهارات به همراه اعتراض شدید وریا در هنگام تعویض که البته فکری اعتقاد داشت به خاطر خوب تغذیه نشدن در زمین بود برد استقلال را تحت تاثیر قرار داد. این اولین بار نیست که بازیکنان به شدت از مسؤولان و شکل مدیریت باشگاه انتقاد می نمایند. زمستان سال گذشته هم فرشید اسماعیلی در مصاحبه ای تند به انتقاد از شرایط پرداختی ها، امکانات و... پرداخت. چندین و چندبار هم رخ داده که بازیکنان در تمرینات با دیدن مدیران به آنها پریده اند.

ماجرای عجیب وریا

ماجرای وریا و استقلال عجیب و غریب است. این بازیکن بعد از رفتار جنجالی در بازی نساجی، روز گذشته هم در تمرین این تیم حاضر نشد. غیبت او به خاطر مسائل اقتصادی بوده است. سال جاری با وجود آن که وریا قرارداد داشت، سعادتمند مدیرعامل سابق استقلال قرارداد او را سه برابر کرد و رقم را به 8 میلیارد تومان رساند. احمد مددی مدیرعامل استقلال هم در نامه ای به کمیته اخلاق خاطرنشان کرد قرارداد وریا غیرقانونی فسخ شده و باید به این مساله رسیدگی گردد. غفوری هم وقتی از ماجرا با خبر شد، به هم ریخت. ظاهرا یکی از دلایل رفتار او در بازی نساجی، همین مساله بوده. غفوری بعد از تعویض به بطری شوت کرد و به رختکن رفت و حتی قبل از خاتمه مسابقه ورزشگاه را ترک کرد. احتمالا دعوای او و باشگاه جدی تر هم خواهد شد.

روز گذشته مهدی امیرآبادی بازیکن اسبق استقلال در واکنش به رفتار وریا گفت: حرکاتی که او انجام داد، به دلیل عصبانیت های قبل از بازی بود. کاملا معین است که حرکت وریا ربطی به بازی نداشت اما صحبت من این است هر چقدر هم درون تیم مشکل باشد، نباید چنین حرکتی را انجام می داد. غفوری کاپیتان استقلال است و نباید چنین حرکاتی را انجام بدهد. اگر او چنین رفتاری داشته باشد، نباید از بازیکنان دیگر انتظاری داشت. غفوری باید الگوی بازیکنان باشد ولی کارش اشتباه بوده است.

مسائل استقلال

مسؤولان استقلال روز گذشته واکنشی نسبت به اظهارات بازیکنان نشان ندادند. حجت نظری سخنگوی این باشگاه تلفن خود را از دسترس خارج کرد. کوشش های ما برای گفت وگو با خلیل زاده رئیس هیات مدیره استقلال هم بی نتیجه ماند. مددی هم در این مواقع ترجیح می دهد بیشتر سکوت کند. به نظر می رسد مسائل این باشگاه به اوج خود رسیده است. آنها پول دیاباته و دیگر بازیکنان را نداده اند. به زودی رای پرونده استراماچونی می آید. جابجایی استقلال به دلیل پرونده بویان نایدنف بسته است. حالا بازیکنان هم اینطور موضع گرفته اند. آیا تیم صدرنشین وارد بحرانی عظیم شده است؟

سعید اکبری - گروه ورزش / روزنامه وبلاگ آژانس الکترونیکی

منبع: جام جم آنلاین

به "از قرارداد عجیب وریا تا جنجال پول!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از قرارداد عجیب وریا تا جنجال پول!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید