بارش برف و باران در اغلب استان ها؛ سامانه بارشی نو از دوشنبه وارد کشور می گردد

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، تهران (پانا) - سازمان هواشناسی کشور اظهار داشت که از اواخر امروز در بیشتر نقاط کشور وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می گردد و روز دوشنبه هفته جاری یک سامانه بارشی نو وارد کشور می گردد.

بارش برف و باران در اغلب استان ها؛ سامانه بارشی نو از دوشنبه وارد کشور می گردد

بر این اساس، روز شنبه (27آذر) در غرب، شمال غرب، جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز و تهران بارش باران گاهی وقوع رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف پیش بینی می گردد. شدت بارش عمدتا در استان های چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، ایلام و خوزستان است. به تدریج از اواخر روز شنبه (27آذر) سامانه بارشی بخش هایی از مرکز و شمال شرق کشور را نیز درگیر می نماید.

روز یکشنبه (28آذر) به تدریج از شدت بارش در شمال غرب، غرب و دامنه های البرز مرکزی کاسته می گردد و فعایت این سامانه در بخش هایی از استان های اصفهان، یزد، خراسان رضوی، خراسان شمالی و شمال خراسان جنوبی به صورت بارش پراکنده و در استان های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری با شدت بیشتر ادامه می یابد.

روز دوشنبه(29آذر) سامانه بارشی نو از غرب وارد کشور می گردد و به تدریج استان های واقع در غرب، شمال غرب، جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه های البرز و زاگرس مرکزی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

روز سه شنبه (30آذر) به تدریج از شدت بارش در شمال غرب و غرب کشور کاسته می گردد و در جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز، ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی و نواحی شمال شرق کشور بارش ادامه دارد و از اواخر وقت سه شنبه(30آذر) فعالیت این سامانه به اتمام می رسد. از بعد از ظهر روز چهارشنبه(1دی) سامانه بارشی دیگری از شمال غرب وارد کشور می گردد.

طی پنج روز آینده در نواحی کوهستانی و سردسیر کاهش دید به علت رخداد مه و کولاک برف پیش بینی می گردد بعلاوه در نواحی مستعد بارش تگرگ دور از انتظار نیست. از شنبه (27آذر) تا سه شنبه (30آذر) غرب خلیج فارس مواج پیش بینی می گردد.

آسمان تهران فردا (28آذر) نیمه ابری در طول روز به تدریج کاهش ابر در شب همراه با غبار محلی با حداقل دمای 2 و حداکثر دمای 12 درجه سانتیگراد و طی یکشنبه (29 آذرماه) صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی در بعد از ظهر به تدریج ابری وگاهی بارش باران و وزش باد با حداقل دمای 6 و حداکثر دمای13 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

طی امروز و فردا (27و 28 آذرماه) بندرعباس با دمای با دمای 26 درجه سانتیگراد گرم ترین و تبریز با دمای 6 و7 درجه سانتیگراد و شهرکرد با دمای 6و8 درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "بارش برف و باران در اغلب استان ها؛ سامانه بارشی نو از دوشنبه وارد کشور می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش برف و باران در اغلب استان ها؛ سامانه بارشی نو از دوشنبه وارد کشور می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید