خبرنگاران جزییات طرح انصارالله برای توقف کامل درگیری ها در یمن اعلام شد

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، تهران-خبرنگاران-شبکه خبری الجزیره قطر چهارشنبه شب خاطرنشان کرد که به سندی دست یافته است که در آن طرح جامع انصارالله به نماینده سازمان ملل برای خاتمه دادن به جنگ در یمن ارائه شده است.

خبرنگاران جزییات طرح انصارالله برای توقف کامل درگیری ها در یمن اعلام شد

به گزارش این شبکه قطری، برپایه این سند، انصارالله خواهان توقف کامل ونهایی جنگ در یمن و توقف تمام عملیات نظامی شامل عملیات زمینی، دریایی و زمینی ائتلاف سعودی شده است.

در ادامه این بیانیه درخواست شده است که توافق آتش بس پس از امضای آن در تمام محورهای درگیری به صورت کامل اجرایی گردد.

براساس این طرح، انصارالله همچنین خواهان انتها یافتن حضور نظامیان بیگانه در تمام خاک یمن همچنین حضور نظامیان یمنی در عربستان شده است.

انصارالله یمن همچنین خواهان بازشدن تمامی فرودگاه های یمن و بازگشایی گذرگاه های دریایی و زمینی توسط ائتلاف سعودی شده است.

براساس این طرح، انصارالله برای شروع یک فرایند سیاسی یمنی-یمنی درخواست داده است که مرحله انتقالی دولت جدید در یمن تشکیل گردد.

این طرح پیشنهادی همچنین خواهان آن شده است که مرحله انتقالی در یمن ضامن یکپارچگی، استقلال و حاکمیت ارضی یمن باشد.

انصارالله همچنین درخواست نموده است که تمام طرف ها پیشنهادات و دیدگاه های خود را درخصوص فرایند سیاسی در اختیار مارتین گریفیث فرستاده ویژه سازمان ملل متحد قرار دهند.

طرح پیشنهادی انصارالله همچنین از سازمان ملل درخواست نموده است که این سازمان طرف های ذیربط را بر سر میز مذاکره گردآورده و زمان و مکان این مذاکرات را نیز تعیین کند.

برپایه این سند که الجزیره به آن دست پیدا نموده است، انصارالله همچنین خواهان برگزاری نشست سازمان ملل و شورای امنیت در یک فضای آزاد و مستقل شده است.

آخرین درخواست مطرح شده انصارالله در طرح پیشنهادی خود به نماینده سازمان ملل متحد آن است که نتایج حاصل از فرایند سیاسی باید براساس قانون اساسی یمن به همه پرسی مردمی در یمن گذاشته گردد.

محمد علی الحوثی رییس شورای عالی سیاسی یمن ساعاتی پیش در حساب تویتری اش بیان کرد: چشم انداز خود را برای توقف نهایی جنگ در یمن در اختیار مارتین گریفیث فرستاده ویژه سازمان ملل متحد قرار دادیم.

الحوثی ادامه داد: برای گریفیث شرح دادم، چشم انداز ما برای انتها دادن به جنگ نهایی مبتنی بر راه چاره کامل است، هرچند این راه چاره پس از تأیید، نیازمند آن است که به همه پرسی گذاشته گردد.

این اخبار ساعاتی پس از آن اعلام می گردد که سه منبع مختلف به رویترز گفته اند که ائتلاف سعودی از نیمه شب امشب آتش بس در یمن را در راستای حمایت از طرح ابتکاری سازمان ملل متحد اعلام خواهد نمود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران جزییات طرح انصارالله برای توقف کامل درگیری ها در یمن اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جزییات طرح انصارالله برای توقف کامل درگیری ها در یمن اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید