رویترز: آمریکا در حال تدارک برای خروج دیپلمات هایش از عراق است

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، مقامات آمریکایی مقدمات خروج دیپلمات های خود از عراق را فراهم می کنند تا در صورت تعطیلی سفارت آمریکا در بغداد، بلافاصله آنها را از عراق خارج کنند.

رویترز: آمریکا در حال تدارک برای خروج دیپلمات هایش از عراق است

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، خبرگزاری رویترز امروز، دوشنبه به نقل از دو منبع عراقی و دو دیپلمات غربی ادعا کرد: دولت آمریکا از روز گذشته مراحل اولیه خروج دیپلمات های خود از عراق را فراهم کرده است.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، منابع آگاه در دولت عراق گفته اند، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا هفته گذشته در مکالمه تلفنی با برهم صالح رئیس جمهوری عراق هشدار داده است که در صورت متوقف نشدن حملات راکتی به دیپلمات های آمریکایی در عراق، دولت آمریکا سفارت خود در بغداد را تعطیل خواهد کرد.

دو دیپلمات غربی نیز مدعی شده اند که مقدمات خروج کارکنان سفارت آمریکا از عراق روز گذشته فراهم شده است.

به گفته این دیپلمات های غربی، آمریکا تصمیم خود درباره طرح احتمالی تعطیل کردن سفارتش در بغداد را به اطلاع دولت های متبوع آنها رسانده است.

با این حال، وزارت امور خارجه آمریکا از اظهارنظر مستقیم درباره احتمال خروج دیپلمات های این کشور از عراق خودداری کرده است.

یک مقام وزارت خارجه آمریکا درباره مکالمه هفته گذشته مایک پامپئو و رئیس جمهوری عراق به رویترز گفت: ما هرگز درباره گفت وگوهای دیپلماتیک وزیر خارجه با سران کشورهای خارجی اظهار نظر نمی کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رویترز: آمریکا در حال تدارک برای خروج دیپلمات هایش از عراق است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: آمریکا در حال تدارک برای خروج دیپلمات هایش از عراق است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید