صنایع دستی ایرانی، در بازار خیریه سازمان ملل

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، تهران (پانا) - در مراسم سالانه بازار خیریه سازمان ملل متحد که همه ساله به همت انجمن همسران سفرا و دیپلمات های مقیم ژنو برگزار می گردد، تعدادی از صنایع دستی ارزشمند کشورمان به نمایش گذاشته شد.

صنایع دستی ایرانی، در بازار خیریه سازمان ملل

به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، این رویداد با هدف ترغیب کشورها به مشارکت در برنامه های خیریه سازمان ملل متحد، با حضور ده ها کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران در محل کاخ ملل برگزار گردید و در بخشی از این بازار خیریه، آثاری از هنرمندان صنایع دستی ایران نمایش داده شد که مورد توجه علاقه مندان و بازدیدکنندگان نهاده شد.

در این رویداد نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در ژنو، مجموعه متنوع و ارزشمندی از آثار صنایع دستی و محصولات فرهنگی استان های مختلف کشورمان را به نمایش گذاشت که جزو پربازدیدترین غرفه های مراسم سال جاری بود.

در این رویداد بین المللی مدیرکل دفتر سازمان ملل متحد در ژنو به همراه جمعی از مقامات سازمان ملل به صورت اختصاصی از غرفه ایران بازدید کردند که سفیر و نماینده دائم کشورمان در ژنو نیز هدیه ای نفیس از صنایع دستی کشورمان به او هدیه داد.

انجمن زنان ملل متحد در ژنو، یک سازمان خیریه بین المللی با عضویت بیش از صد کشور دنیا است که یکی از اهداف آن یاری به زنان و دختران نیازمند است. این انجمن بعلاوه به عنوان محفلی برای ایجاد دوستی و همدلی میان همسران دیپلمات های مستقر در ژنو و تشویق کارهای داوطلبانه خیریه و جمع آوری یاری از این طریق برای نیازمندان فعالیت دارد.

هفته گذشته نیز در اولین جشنواره عرضه محصولات فرهنگی و هنری کشورهای آسیایی که به ابتکار انجمن همسران سفرای کشورها در ژنو در محل سازمان دنیای مالکیت معنوی (وایپو) برگزار گردید، تعدادی از آثار صنایع دستی هنرمندان ایرانی به نمایش گذاشته شد.

در این جشنواره 20 کشور آسیایی از جمله ایران حضور داشتند و محصولات متنوع صنایع دستی ایرانی شامل ترمه، قلم کاری، منبت، گلیم، قالیچه و... به نمایش عایدی.

منبع: خبرگزاری پانا

به "صنایع دستی ایرانی، در بازار خیریه سازمان ملل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنایع دستی ایرانی، در بازار خیریه سازمان ملل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید