طرح دو میلیارد دلاری سازمان ملل برای کمک به کشورهای فقیر جهت مقابله با کرونا

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، دبیر کل سازمان ملل متحد از طرح دو میلیارد دلاری این سازمان برای کمک به کشورهای فقیر جهان جهت مقابله با بیماری مسری کووید 19 خبر داد.

طرح دو میلیارد دلاری سازمان ملل برای کمک به کشورهای فقیر جهت مقابله با کرونا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آژانس الکترونیکی، آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد از طرح این سازمان برای کمک به کشورهای فقیر دنیا جهت مقابله با بیماری مسری کووید 19 خبر داد.

شبکه الجزیره قطر چهارشنبه (ششم فروردین) به نقل از گوترش گزارش داد که سازمان ملل متحد طرحی به ارزش دو میلیارد دلار را آغاز کرده است تا با این طرح به فقیرترین کشورهای دنیا در زمینه راه های مقابله با ویروس کرونا کمک کند.

گوترش گفت: ما باید تجهیزات و امکانات لازم را برای کمک به کشورهایی که بیشترین نیاز به کمک در راستای مقابله با کرونا را دارند، آماده کنیم.

از زمان ظهور و شیوع کرونا در چین و سایر کشورهای دنیا، تا این لحظه (لحظه تنظیم خبر) 440,145 به این ویروس مبتلا شده، 19,751 فوت کرده و 111,942 نفر نیز بهبود یافته اند.

سازمان دنیای بهداشت این یروس را همه گیر دنیای دانسته و گوترش نیز گفته است که کرونا دشمن مشترک انسان هاست و همه باید برای مقابله با آن دست به دست هم دهند.

دبیرکل سازمان ملل متحد اخیراً گفته که ما باید به این مسئله واقف باشیم که کشورهای ضعیف تر و فقیرتر دنیا از کرونا بیشترین ضرر را خواهند دید.

او همچنین گفته است که ثابت شده می توان کرونا را کنترل کرد و اگر این ویروس در مناطق ضعیف تر دنیا منتشر شود، میلیون ها انسان را خواهد کشت.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "طرح دو میلیارد دلاری سازمان ملل برای کمک به کشورهای فقیر جهت مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح دو میلیارد دلاری سازمان ملل برای کمک به کشورهای فقیر جهت مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید