نماینده عراقی: آمریکا مانع دستیابی عراق به پدافند هوایی پیشرفته می گردد

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، یک نماینده عضو کمیسیون امنیت مجلس عراق گفت که دولت آمریکا در مقابل دستیابی عراق به سیستم پدافند هوایی ایستاده است.

نماینده عراقی: آمریکا مانع دستیابی عراق به پدافند هوایی پیشرفته می گردد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آژانس الکترونیکی، کاطع الرکابی عضو کمیسیون امنیت مجلس عراق گفت که دولت آمریکا از سال 2014 مانع دستیابی عراق به سیستم پدافند هوایی پیشرفته می گردد.

او به وبگاه خبری المعلومه عراقگفت که علی رغم کوشش دولت بغداد برای عقد قرارداد با کشورهای مختلف از جمله روسیه، تمامی این کوشش ها با سنگ اندازی های واشنگتن بی ثمر مانده است.

الرکابی درباره قصد آمریکا برای استقرار سامانه پاتریوت در پایگاه عین الاسد و دیگر پایگاههای خود، گفت که این اقدام نقض حاکمیت عراق محسوب می گردد و بدون موافقت دولت بغداد در حال اجراست.

این نماینده عراقی تأکید کرد که حضور نیروی خارجی فی نفسه تجاوز محسوب می گردد، چه برسد به ایجاد پایگاه و استقرار سامانه و سلاح ها.

گفته این نماینده عراقی در مورد سنگ اندازی آمریکا در جهت دستیابی عراق به سامانه پدافند هوایی در حالی است که دولت بغداد مدت هاست در پی عقد قرارداد خرید سامانه موشکی اس-400 از روسیه است اما تا به امروز اجرایی و عملی نشده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "نماینده عراقی: آمریکا مانع دستیابی عراق به پدافند هوایی پیشرفته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده عراقی: آمریکا مانع دستیابی عراق به پدافند هوایی پیشرفته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید