پشت پرده تماس تلفنی بن زاید با بشار اسد، امارات از نزدیکی با سوریه به دنبال چیست؟

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، تماس ولیعهد ابوظبی با رئیس جمهور سوریه اقدامی عجیب نبود؛ زیرا امارات از همان ابتدا کوشش کرد تا اندک ارتباطی با دمشق را حفظ کند به رغم آنکه با جنگ تروریستی علیه سوریه مخالفتی نکرد؛ اما آنچه که عجیب می کند زمان اعلام بازگشت روابط با سوریه است.

پشت پرده تماس تلفنی بن زاید با بشار اسد، امارات از نزدیکی با سوریه به دنبال چیست؟

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آژانس الکترونیکی ، محمد بن زاید از بحران کرونا برای اعلام بازگشت روابط با سوریه استفاده کرد و البته این امر با توجه به پیروزی های گسترده ارتش سوریه با همکاری متحدانش و بازگشت ابهت دولت سوریه و قانون در این کشور امری طبیعی و مسلم بود. اما به نظر می رسد که رویارویی با ترکیه و جنگ این کشور در سوریه بویژه که نیروهایی را به صورت غیرقانونی در سوریه مستقر نموده و بعضی مناطق سوریه را تحت کنترل گرفته است، در راس علل اصلی اعلام بازگشت روابط در این زمان معین باشد.

بن زاید که نیروهایش در کشتن هزاران یمنی خواه با بمباران مستقیم و یا به وسیله محاصره یمن که به شیوع انواع بیماری ها و مرگ بچه ها و زنان وسالخوردگان منجر شد، مشارکت دارند، به صورت ناگهانی اظهار داشت که در این شرایط استثنایی کشورها مسائل سیاسی را نادیده می گیرند و مسائل انسانی را ارجحیت می بخشند بویژه که همه اینک با چالش مشترکی روبرو هستیم.

به گزارش شبکه خبری العالم، بن زاید با این سخن با یک تیر چند نشان زد؛ نخست بازگشت سرمایه گذاری در عرصه ساخت وساز و بازسازی و عمران سوریه است؛ بویژه که اوضاع ساخت و ساز در امارات از هم پاشیده است. دوم ضربه زدن به ترکیه با یاری تنها کشور عربی که قادر به مقابله با ترکیه است، بویژه که این کشور بخشهایی را از خاک سوریه اشغال نموده است. سوم ترمیم چهره امارات که در جنگ یمن خدشه دار شد و نیز ترمیم چهره بن زاید که با مسائل خانوادگی دشواری روبروست. و چهارم یافتن برون رفت از فاجعه نفتی که بن سلمان ولیعهد عربستان با کاهش قیمت نفت ایجاد نموده است.

مسلما بن زاید که برای ضربه زدن به حضور ترکیه در لیبی عجله دارد و رئیس جمهور ترکیه را یک خطر، اوضاع سوریه را یک برون رفت و کرونا را یک فرصت می بیند، برای سفر به سوریه و ملاقات با بشار اسد حتی لحظه ای درنگ نخواهد کرد؛ بلکه مانند دیگران به قدرت و ایستادگی سوریه پی برد ومی خواهد نخستین کسی باشد که حسن نیت خود را ابراز کند؛ پس از تمام رنج و سختی هایی که مردم سوریه از برادران عرب خود کشیدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پشت پرده تماس تلفنی بن زاید با بشار اسد، امارات از نزدیکی با سوریه به دنبال چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشت پرده تماس تلفنی بن زاید با بشار اسد، امارات از نزدیکی با سوریه به دنبال چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید