پشت پرده خرید آرمان رمضانی توسط فرهاد مجیدی

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، آرمان رمضانی را می توان عجیب ترین و جنجالی ترین خرید نیم فصل اول دانست؛ بازیکنی که با آمار صفر مطلق یک نیم فصل را در پرسپولیس سپری نموده بود، به یکباره سر از استقلالی در آورد که در پست مهاجم بهترین ها را دارد.

پشت پرده خرید آرمان رمضانی توسط فرهاد مجیدی

این انتقال عجیب باعث شد تا خیلی ها به انتقاد از فرهاد مجیدی و خرید عجیبش بپردازند، اما شاید نگاهی منطقی تر و فنی تر بتواند تا حدودی جواب منتقدان را بدهد. آرمان رمضانی قامت بلندی دارد و به نوعی به عنوان یک مهاجم کلاسیک شناخته می گردد که به دلیل قدرت بالایش در سر زنی، مناسب تیم هایی است که روی ارسال های بلند برنامه دارند.

فرهاد مجیدی استقلال را در 2 بازی ابتدایی با سیستم 1-2-3-4 به میدان فرستاد و نتایج خوبی هم گرفت. اگر فرض کنیم استقلال فرهاد تا سرانجام فصل هم با این سیستم بازی کند، استقلال فقط در پست تک مهاجم می تواند از آرمان رمضانی بازی بگیرد. تا به این جا در تیم مجیدی دیاباته در نقش مهاجم هدف بازی نموده و مهدی قایدی و مطهری در نقش وینگر ها به میدان رفته اند.

استقلال شیخ دیاباته را به عنوان یک مهاجم بلند زن دراختیار دارد، اما از آن جایی که دیاباته برخلاف استایلش بسیار شنماینده است، آرمان می تواند آلترناتیو خوبی برای شیخ باشد. حتی این احتمال هم وجود دارد اگر کار استقلال خیلی گره بخورد، آبی ها از 2 مهاجم بلند زن استفاده نمایند و بدیهی است که دست فرهاد و فراز با آرمان برای این تغییرات بازتر است.

علاوه بر این مهاجمی مثل آرمان رمضانی می تواند در دقایقی که بازی گره می خورد، در ایستگاهی ها و ارسال های بلند، به اصطلاح روی مدافعان حریف خراب گردد و همبازیانش را در موقعیت گل قرار بدهد. تصور کنید، یک مهاجم قد بلند در محوطه جریمه حضور داشته باشد، دست کم 2 مدافع حریف ناچارند با او برای دور کردن توپ بلند شوند و این یعنی در ریباند احتمالی، تیم مهاجم، یک بازیکن اضافه و شانس بیشتر برای تصاحب توپ دارد. همچنین بازیکنانی با این فیزیک، به خاطر گام های بلندشان می توانند با دویدن در عرض، تمرکز و تراکم خط دفاعی حریف را به هم بریزند.

اما چیزی که آمار 17 هفته اخیر استقلال می گوید این است که مصدومیت دوباره دیاباته و غیبت او در بازی های حساس خیلی عجیب و دور از انتظار نخواهد بود و در این شرایط آرمان رمضانی می تواند گزینه خوبی برای جانشینی شیخ و فضاسازی برای قایدی و مطهری باشد. لازم به ذکر است فراز کمالوند مربی استقلال در دفاع از خرید جنجالی آبی ها گفته است: آرمان رمضانی یک سری مهارت ها دارد که به درد استقلال می خورد. این تیم قرار است هر بازی طبق برنامه ریزی و طراحی که داریم با سیستم های مختلف مقابل رقبایش قرار گیرد. در نتیجه وقتی قرار است تغییر سیستم داشته باشیم به چنین مهاجمی هم نیازمند می شویم. او در بازی های خاص می تواند به داد استقلال برسد. ملاک برای قضاوت این بازیکن نباید فقط 6 ماه اخیر باشد. از طرفداران می خواهیم که به کادرفنی اعتماد داشته باشند و بدانند کادرفنی استقلال برای هر تصمیمی که می گیرد، برنامه و هدف مشخصی دارد. این را هم در نظر بگیرند که یارگیری در نیم فصل به این راحتی نیست. طرفداران آرمان رمضانی را از این به بعد یک استقلالی ببینند و مثل همواره انرژی های مثبت خود را به سمت ما بفرستند. در این دو بازی واقعا ما از حمایت های آنان انرژی خوبی گرفتیم. به طرفداران این قول را می دهیم که نسخه جدیدی از آرمان رمضانی را ببینند. گاهی یک سیستم و قالب بازی برای یک بازیکن خوب است و قطعا در خصوص استفاده از او فکرهایمان را نموده ایم. گاهی در بازی ها حریفان استقلال دفاعی بازی می نمایند و ما نیازمند یک مهاجم قد بلند با شرایط رمضانی بودیم تا گره از کار تیم باز کند.

خراسان

منبع: فرارو

به "پشت پرده خرید آرمان رمضانی توسط فرهاد مجیدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشت پرده خرید آرمان رمضانی توسط فرهاد مجیدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید