تجربه گردشگران خارجی از اسکی در ایران

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، ایران اقلیمی کوهستانی دارد و به همین علت هم پیست های اسکی متعددی را در خود جای داده است؛ پیست هایی که تنها میزبان ورزشکاران ایرانی نیست؛ در ادامه ببینید چرا این پیست ها محبوب شده اند.

تجربه گردشگران خارجی از اسکی در ایران

در سال 2008 روزنامه گاردین از مجذوب نمایندهیت های اسکی در ایران می نویسد؛ گذران تعطیلات زمستانی در منطقه ها کوهستانی و تجربه ورزش های زمستانی بسیاری را مشتاق می نماید تا بلیط هواپیمای خود را به مقاصدی بگیرند که شرایط اسکی برای آن ها مهیا باشد؛ حال در کنار پیست های سوئیس، ایتالیا و ... شاهد این هستیم که بسیاری از اسکی بازان خارجی توجه شان به پیست های ایران جلب شده و مشتاق سفر به این کشور هستند.

اما چرا پیست های ایران برای اسکی بازان خارجی مجذوب نماینده شده است؟ با ما همراه شوید تا بعضی از نکاتی که آن ها در بلاگ ها و نوشته های خود بیان نموده اند را بخوانید.

ارتفاع زیاد پیست های اسکی ایران

آیا در ارتفاع دچار سرگیجه می شوید؟ اگر پاسخ تان به این سوال مثبت است، پس بهتر است در پیست های ایران اسکی نکنید؛ تقریبا ارتفاع تمامی پیست های اسکی ایران بیش از دو هزار متر است، مرتفع ترین آن ها پیست اسکی توچال در قله ای به همین نام است که ارتفاعش به سه هزار و 750 متر می رسد و این یعنی کیفیت عالی برف برای اسکی آلپاین و اسنوبرد!

اسکی روی برف های پودری

از ماه ژانویه تا مارس به علت ارتفاع و بارش برف، پیست های اسکی تهران و بسیاری از شهرهای دیگر بدل به بهشتی می گردد برای دوستداران برف پودری.

اسکی روی برف خشک و هموار برای تازه کاران راحت تر است، اما وقتی نوبت به حرفه ای ها می رسد، بسیاری ترجیح می دهند روی برف های تازه سر بخورند، بارش مداوم چنین شرایطی را ایجاد می نماید. بعلاوه بسیاری از اسکی بازان در ایران در پیستی که برف های آن با برف کوب آماده و یک دست شده به ورزش می پردازند. بنابراین اگر حرفه ای هستید، می توانید اسکی خارج از پیست را روی برف های پودری و نرم تجربه کنید.

هزینه ای کمتر

یکی از مواردی که اسکی در ایران را برای گردشگران خارجی مجذوب نماینده نموده، هزینه کمتر اسکی در این کشور به نسبت بسیاری از کشورهای دیگر در دنیا است. بسیاری از اسکی بازانی که از کشورهای دیگر برای اسکی به ایران آمده اند، اذعان داشته اند که تجربه آن ها از اسکی در ایران کمتر از پیست های آلپ نبوده بنابراین، این امر در کنار هزینه پایین، سفر برای ورزش را به صرفه می نماید، شاید برای همین است که روز به روز بر تعداد گردشگران خارجی که برای انجام این ورزش زمستانی بلیط هواپیمای خود را به ایران می گیرند، افزوده می گردد.

مردم مهربان

بله، یکی دیگر از دلایلی که اسکی بازان برای سفر به ایران بیان نموده اند، مهمان نوازی ایرانیان بوده است. یکی از آن ها در خاطرات خود گفته که پس از هر دور اسکی از طرف دیگر اسکی بازان ایرانی به نوشیدن چای دعوت می شده و باور دارد که در این کشور حافظه هر دوربینی به سرعت پر می گردد از عکس های یادگاری با دوستان نو!

غذاهای خوشمزه

در راستا بسیاری از پیست های اطراف تهران، رستوران های مختلفی وجود دارد و به گردشگران خارجی فرصت می دهد تا غذاهای خوشمزه ای را مزه نمایند، از املت و عدسی برای صبحانه گرفته تا انواع کباب برای ناهار.

کوهنوردی، اسکی، ماجراجویی

اسکی صحرایی یکی از رشته های اسکی است که روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا می نماید؛ در این شکل از اسکی، ورزشکاران معمولا خارج از پیست و روی تپه ها اسکی می نمایند، وسایل آن هم مخصوص است، چون بخشی از این فعالیت، شامل بالا رفتن از کوه و پیاده روی است، پس وسایل نیز باید سبک باشد و به راحتی حمل گردد.

ایران آرام آرام به بهشت اسکی بازان خارجاز پیستو صحرایی، خارجی بدل می گردد، یکی از مقاصد ماجراجویانه برای علاقه مندان، کوه دماوند است. برای رسیدن به بالای کوه، ورزشکاران باید چند روز کوهپیمایی نمایند، اما این سختی ارزشش را دارد، چراکه نتیجه اش دستیابی به برف های تازه، نرم و یک اسکی به یادماندنی است. البته بسیاری از این ورزشکاران نیز به دوستان خود پیشنهاد می نمایند که با یک راهنما همراه شوند.

اسکی بازان خارجی کجا اقامت می نمایند؟

مقصد بیشتر گردشگران خارجی، تهران و پیست های اطراف آن است؛ در نزدیکی پیست های دیزین و شمشک هتل هایی است که از نظر هزینه برای اسکی بازان بسیار مناسب است؛ البته همان طور که امکان اجاره شله و ویلاهای کوهستانی برای ایرانیان وجود دارد، گردشگران غیرایرانی نیز می توانند از چنین امکاناتی استفاده نمایند. با توجه به بیشتر شدن علاقه خارجی ها به اسکی در ایران، تورهای مختلفی وجود دارد که تمامی خدمات از رفت و آمد به پیست ها تا هماهنگی اقامت را برای مسافران خارجی به آسانی فراهم می نماید.

از اردبیل تا شیراز

تنها مقصد اسکی بازان تهران نیست، اقلیم کوهستانی ایران پیست های مناسبی را در خود جای داده است؛ یکی از آن ها پیست آلوارس در اردبیل است، از دیگر تماشای های مجذوب نماینده این پیست، نزدیکی به چشمه های آب گرم سرعین است که بازدید از آنظ ها می تواند هر سفری را کامل و خاطره انگیز کند.

پولادکف یکی دیگر از پیست های محبوب کشور است که در نزدیکی شیراز قرار گرفته است. هتل، تله کابین، تله اسکی و امکان تجربه ورزش های دیگر مثل اسنومبیل از مجذوب نمایندهیت های اینجا برای گردشگران داخلی و خارجی است.

ایران و تماشای های دیگر

برای گردشگران خارجی، اسکی در ایران می تواند بهانه ای باشد برای تماشا دیگر زیبایی ها؛ 19 اثر تاریخی ایران در لیست میراث فرهنگی یونسکو ثبت شده است و سفر به این سرزمین می تواند مجذوب نمایندهیت های بسیاری داشته باشد. به نظر می رسد گردشگری ورزشی می تواند فرصت های مناسب مالی قابل توجهی را برای ایران و صنعت گردشگری ایجاد کند.

حتی اگر اهل اسکی کردن هم نیستید، بد نیست سری به این پیست ها بزنید و از طبیعت کوهستانی، هوای فرح بخش و برف تازه و زیبا لذت ببرید.

منبع: کجارو / inthesnow.com / edition.cnn.com / travelandleisure.com

به "تجربه گردشگران خارجی از اسکی در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجربه گردشگران خارجی از اسکی در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید