حضور 15 تا 26 میلیون آمریکایی در اعتراضات ضدنژادپرستی

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، مطالعات میدانی مؤسسات افکارسنجی در آمریکا نشان می دهد که طی چند هفته اخیر 15 تا 26 میلیون شهروند آمریکایی در اعتراضات ضدنژادپرستی در این کشور حضور داشته اند.

حضور 15 تا 26 میلیون آمریکایی در اعتراضات ضدنژادپرستی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آژانس الکترونیکی به نقل از نیویورک تایمز، مطالعات میدانی اخیر سه مؤسسه افکارسنجی پیو، سیویس و NROC (وابسته به دانشگاه شیکاگو) و همچنین بنیاد غیرانتفاعی کایزر حاکی از این است که از اواخر ماه مه (اوایل خردادماه) در نقاط مختلف آمریکا 15 تا 26 میلیون شهروند آمریکایی در واکنش به کشته شدن یک شهروند سیاهپوست توسط پلیس و به منظور محکوم کردن نژادپرستی ساختاری حاکم بر این کشور، در اعتراضات گسترده حضور یافته اند.

نیویورک تایمز در گزارشی که امروز آدینه در این خصوص منتشر نموده، به نقل از کارشناسان اجتماعی، اعتراضات اخیر را از لحاظ میزان حضور مردم یک خیزش بی سابقه در تاریخ آمریکا خوانده است. بر اساس گزارش نیویورک تایمز، در روز ششم ماه ژوئن (شنبه 17 خرداد) حضور شهروندان آمریکایی در اعتراضات ضدنژادپرستی به اوج خود رسیده، به طوری که حدود نیم میلیون نفر در 550 نقطه از آمریکا علیه نژادپرستی دست به تظاهرات زده اند.

روز دوشنبه 25 می (5 خرداد) یک افسر سفیدپوست در آمریکا یک مرد سیاه پوست غیرمسلح را در شهر مینیاپولیس با فشار دادن زانوی خود بر گردن او به قتل رساند و پس از آن ایالت مینه سوتا و چندین ایالت دیگر آمریکا شاهد برگزاری تظاهرات گسترده مردمی در اعتراض به تبعیض و همچنین رفتار نژادپرستانه و وحشیانه پلیس با سیاه پوستان بوده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از زمان آغاز اعتراضات تا به امروز چندین بار به صورت مستقیم و غیرمستقیم معترضان را تهدید نموده است. وی اصرار دارد که برای سرکوب اعتراضات، علاوه بر نیروهای پلیس و نیروهای گارد ملی آمریکا از نیروهای ارتش نیز استفاده کند.

ترامپ در اوج اعتراضات علیه نژادپرستی ساختاری در آمریکا، در یک نشست ویدیویی با فرمانداران ایالت های این کشور اظهار داشت که دولتش میخواهد هزاران نفر از معترضان به قتل یک شهروند سیاه پوست توسط پلیس را بازداشت و اعتراضات را به شدت سرکوب کند.

رئیس جمهور آمریکا بارها از معترضان به نژادپرستی در این کشور با الفاظی همچون آشوبگر، غارتگر و حتی تروریست یاد نموده و آنها را به مجازات های سنگین و حبس طولانی مدت تهدید نموده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "حضور 15 تا 26 میلیون آمریکایی در اعتراضات ضدنژادپرستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور 15 تا 26 میلیون آمریکایی در اعتراضات ضدنژادپرستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید