رئیسی کیا: ایده برگزاری مسابقات توسط باشگاه ها خیلی جای کار دارد، تشکیل ساختار جدید برای فصل بعد عجولانه است

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، عضو کارگروه بهینه سازی و چابک سازی فدراسیون فوتبال گفت: برگزاری مسابقات توسط باشگاه ها ایده ای است که تازه مطرح شده و باید نقاط قوت و ضعف آن شناسایی شوند.

رئیسی کیا: ایده برگزاری مسابقات توسط باشگاه ها خیلی جای کار دارد، تشکیل ساختار جدید برای فصل بعد عجولانه است

صادق رئیسی کیا در گفت و گو با خبرنگار ورزشی وبلاگ آژانس الکترونیکی، درباره عضویتش در کارگروه بهینه سازی و چابک سازی فدراسیون فوتبال گفت: بنا بر صحبتی که با عزیزی خادم داشتم قرار شد در بحث آنالیز لیگ فوتبال و اداره مسابقات در چارچوب اتحادیه باشگاه ها همفکری کنیم. بنا ندارم در فوتبال مسئولیت پیدا کنم و الان نیز در این کارگروه فقط در حد توانم می توانم در کنار دیگر اعضا به فوتبال کشور یاری کنم.

وی مطرح نمود: چنین ایده ای ارزشمند است. اینکه مسابقات هر لیگ به سازمانی واگذار گردد در اساسنامه اجازه داده شده است. فدراسیون فوتبال برگزار نماینده مسابقات را مشخص می نماید و با اینکه برگزاری رقابت ها به خودِ باشگاه ها محول گردد، در سطح کلان همسو هستم ولی در جزئیات باید دید خروجی کارگروه چه خواهد بود.

مدیرعامل پیشین باشگاه راه آهن، گفت: این موضوع در چارچوب اساسنامه است و همانطور که اشاره کردم ایده خیلی خوبی است. این اتفاق باعث یاری به باشگاه ها می گردد تا خودشان با اسپانسر و مسائل دیگر درگیر باشند. علاوه بر این باشگاه ها در قالب این اتحادیه می توانند پیگیر حق پخش باشند تا دیگر فدراسیون به تنهایی این موضوع را پیگیری نکند.

رئیسی کیا درباره لزوم دریافت حق پخش تلویزیونی توضیح داد: همانطور که یک کارخانه دار حق دارد برای فروش محصولاتش پول دریافت کند، یک باشگاه هم حق دارد محصولش که همان مسابقات است را بفروشد. این موضوع در شکل جدید برگزاری مسابقات قابلیت اجرایی شدن دارد. تشکیل این اتحادیه، فدراسیون را از تصدی گری فاصله می دهد تا بیشتر به دنبال برنامه ریزی و اجرای اهداف باشد. فدراسیون می تواند در این حالت مقررات را بهتر اجرا کند و کمیته های فدراسیون نیز بهتر به مسائل می پردازند.

وی درباره اینکه قرار است مجموعه جدید توسط چه کسانی اداره گردد، گفت: اگر فدراسیون و این کارگروه به جمع بندی برسند که بنا باشد اتحادیه باشگاه ها چنین لیگی را اداره کند، طبیعتاً باشگاه هایی که در فدراسیون عضویت دارند، باید مدیران این اتحادیه را مشخص نمایند.

عضو کارگروه بهینه سازی فدراسیون فوتبال، درباره مسائل سد راه این فرایند، اعلام کرد: این ایده ای است که تازه مطرح شده و باید نقاط قوت، ضعف و تهدید هایش شناسایی شوند و من تنها نمی توانم این مسائل را پیدا کنم. رسانه ها، باشگاه ها و مدیران و دیگر اعضای کارگروه باید آنالیز نمایند. فعلاً در کارگروه، بحث امکان سنجی و آنالیز یک ایده مطرح است. علاوه بر این اکنون سازمان لیگی وجود دارد که مسابقات را سال هاست برگزار می نماید و باشگاه ها با این مدل اجرایی سازگار شده اند و حالا یک تفکر می خواهد برگزاری لیگ را به شکل دیگری آنالیز کند که در آن نگرش مالی نیز وجود دارد.

رئیسی کیا در سرانجام به وبلاگ آژانس الکترونیکی گفت: باشگاه ها، مدیران و رسانه ها باید نظر بدهند، چون این ایده خیلی جای کار دارد تا به خروجی مشخصی برسد. ما در ابتدای راه هستیم. خودِ مسئله به اندازه ای اهمیت دارد که چند ماه باید آنالیز گردد، چون ما مسائل ساختاری داریم که در حال اجرا است. باید ببینیم می خواهیم این ساختار را تغییر دهیم یا اینکه به کل، متولی اش یعنی سازمان لیگ تغییر پیدا کند. این کارها زمان بر است و فکر می کنم آماده کردن این ساختار برای فصل بعدی عجولانه خواهد بود. ابتدا باید همه ظرفیت های این کار فراهم گردد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ آژانس الکترونیکی بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رئیسی کیا: ایده برگزاری مسابقات توسط باشگاه ها خیلی جای کار دارد، تشکیل ساختار جدید برای فصل بعد عجولانه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیسی کیا: ایده برگزاری مسابقات توسط باشگاه ها خیلی جای کار دارد، تشکیل ساختار جدید برای فصل بعد عجولانه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید