پرافتخارترین تیم اروپا مشتری امیر عابدزاده شد

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، تهران (پانا) - مدیران باشگاه سویه به صورت رسمی تاکید کردند که این باشگاه مذاکره برای خرید امیر عابدزاده را آغاز کرده است.

پرافتخارترین تیم اروپا مشتری امیر عابدزاده شد

به گزارش خبرورزشی، امیر عابدزاده بعد از درخشش در لیگ برتر پرتغال درحالی که پیشنهادهای خوبی داشت تصمیم گرفت راهی لالیگا 2 و تیم پونفرادینا شود. آن زمان خیلی ها به او ایراد گرفتند که چرا حاضر شده به تیمی ناشناخته در سطح دوم اسپانیا ملحق شود، اما او که از کودکی شیفته بازی در لالیگا بود و بارها از آرزویش برای بازی در تیمی مثل رئال مادرید صحبت کرده بود خوب می دانست که چه کاری انجام می دهد.

ستاره تیم ملی ایران در لالیگای دو هم مثل پرتغال درخشید و تبدیل به یکی از سه دروازه بان برتر این لیگ شد تا خیلی زودتر از چیزی که فکرش را می کرد به لالیگا نزدیک شود. حالا تیم دوم جدول لالیگای یک یعنی سویا در پی جذب او است؛ چراکه مارکو دمیترویچ دروازه بان صربستانی اش به کرونا مبتلا شده و دیگر دروازه بان این تیم یعنی بونو که مراکشی است، این روزها برای حضور در جام ملت های آفریقا به اردوی تیم ملی کشورش ملحق شده است.

برای پیگیری خبر مذاکره باشگاه سویا با عابدزاده با مدیر روابط عمومی این تیم اسپانیایی مصاحبه ای اجرا شده است؛ وی تاکید کرد جوابگوی سوالات خواهد بود، اما اگر درباره جزئیات یک موضوع سوال کنیم، به طوری که رسانه ای نشده باشد، نمی تواند پاسخ بدهد.

در ابتدای مصاحبه از شرایط این تیم در لالیگا و اوضاع فوتبال اسپانیا و درنهایت به سراغ امیر عابدزاده رفتیم.

گفت وگو با خسوس گومس خیمنس را در ادامه می خوانید.

سپاسگزارم از قبول دعوت برای این مصاحبه، از خود سویا آغاز می کنم. در یک قدمی رئال مادرید هستید و خیلی بهتر از تیم هایی مثل بارسلونا، اتلتیکومادرید و بتیس به عنوان یک رقیب هم استانی ظاهر شده اید.

بله، در یک قدمی بتیس هم هستیم و دو تیم از یک استان به خوبی به بالای جدول رسیده اند. در این فصل عالی بوده ایم و خیلی خوب پیش رفته ایم. البته بازی ها فشرده هستند و کسی از چند بازی آینده خبر ندارد. فعلا در اوج هستیم و حتی این امکان وجود دارد که بیش از پیش به رئال مادرید نزدیک شویم. اوضاع خوب است و مسئله ای در راه نیست.

در جریان شکست ختافه با سیستم 4-3-3 وارد میدان شدید، اما همان طور که در توئیتر خود اشاره کرده بودید، یک سیستم گردشی و روان را ارائه دادید، آیا تا حدودی پیش از بازی سیستم و تاکتیک را افشا نکرده بودید؟

نه، این طور فکر نمی کنم، من چیزی را لو نداده بودم، درواقع مربی تیم هم در کنفرانس خبری پیش از بازی اشاره کرده بود که با یک سیستم گردشی و روان بازی خواهیم کرد. من چیز بیشتری نسبت به آن سخنان در توئیتر خود ننوشته بودم. به علاوه در فوتبال مدرن امروز تیم ها شناخت بسیار خوبی از یکدیگر دارند و رسانه ها چند روز قبل از یک بازی اطلاعات بسیاری را افشا می کنند، اطلاعاتی که گاهی من به عنوان روابط عمومی یک باشگاه از برخی از آنها بی خبر هستم. در چنین شرایطی چندان مهم نیست که از سیستم یک تیم بنویسم.

سویا تیم بزرگی است و امیر عابدزاده پسر دروازه بان اسطوره ای فوتبال ایران که آرزو داشته در لالیگا حضور داشته باشد.

بله، این جالب است اما نو و تازه نیست، بسیاری از بازیکنان خوب و مستعد آسیایی آرزوی حضور رسمی در لالیگا را دارند. امیر عابدزاده هم یکی از این بازیکنان خوب است که به عنوان دروازه بان درخشش قابل قبول و خوبی داشته است و می تواند در لالیگا بازی کند.

آیا باید قطعا بگوییم که بین سویا و عابدزاده مذاکره رسمی اجرا شده است؟

مذاکره رسمی تعریف خاص خودش را دارد، نه این اتفاق رخ نداده است، بلکه باشگاه به مدیر برنامه های این دروازه بان پیغام داده است. البته در این حد هم باید استعلام شود، اما تا حدودی مطمئن هستم که سویا در پی این گلر است و می خواهد از این دروازه بان خوب استفاده کند.

امیر عابدزاده یکی از بهترین های نیم فصل نخست لیگ دسته دو اسپانیا بوده است.

بله، همین طور است. حضور در لالیگا هم دستمزد بالاتری دارد و هم اعتبار بیشتری نصیب یک بازیکن فوتبال خواهد کرد. ما امیدواریم که این دروازه بان را داشته باشیم و او هم باید امید داشته باشد. مذاکرات ساده نیست و زمان خاص خودش را لازم دارد.

خب این یعنی عابدزاده پیشنهاد رسمی دریافت کرده است!

وقتی شما از واژه رسمی استفاده می کنید با نوع تاکید بر آن مشکل دارم، نه! پیشنهاد رسمی ارائه نشده؛ چراکه در آن صورت باید به سازمان لیگ اسپانیا، لالیگا، یوفا و فیفا نیز گزارش دقیق در فرم مخصوص ارائه شود. برای همین است که می گویم پیشنهاد رسمی ارائه نشده است، اما منتظر پاسخ وکیل عابدزاده هستیم.

او خوش درخشیده و بی دلیل نیست که تیمی همچون سویا برای پرکردن جای خالی در درون دروازه به سراغ او رفته است.

بله، دقیقا درست است؛ البته گزینه های دیگری هم در دست بررسی هستند و درنهایت بهترین انتخاب را خواهیم داشت. مهم این است که هواداران سویا از تلاش ما برای انتخاب بهترین دروازه بان راضی و مطمئن باشند. به چیزی غیر از این فکر نمی کنیم و البته طبیعی است که تصمیم نهایی با سرمربی تیم خواهد بود نه با روابط عمومی یا مدیرعامل و... .

امیر عابدزاده راه پدرش را طی کرده و ایرانیان منتظر درخشش او در لالیگا هستند.

ما هم منتظر داشتن او هستیم، اما هنوز اتفاق رسمی ای رخ نداده است؛ تردید ندارم با آمدن عابدزاده به سویا انبوهی از هواداران ایرانی نیز به جمع هواداران سویا اضافه خواهند شد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "پرافتخارترین تیم اروپا مشتری امیر عابدزاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرافتخارترین تیم اروپا مشتری امیر عابدزاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید