ملی پوشان بسکتبال شرایط ایده آلی ندارند، دلیل دعوت نشدن ارسلان

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، تیم ملی بسکتبال که آخرین حضورش در اردو و میادین مربوط به اسفندماه سال گذشته و پنجره نخست رقابت های انتخابی کاپ آسیا می گردد بعد از گذشت بیش از هشت ماه مجدداً تشکیل اردو داده تا آماده برگزاری دو ملاقات خود در پنجره دوم این مسابقات گردد.

ملی پوشان بسکتبال شرایط ایده آلی ندارند، دلیل دعوت نشدن ارسلان

این اردو در حالی شروع شد که حامد حدادی و صمد نیکخواه بهرامی به ترتیب به دلیل حضور در چین و دوره نقاهت کرونا از شرکت در تمرینات امتناع کردند. ارسلان کاظمی همچون اردوهای قبل در فهرست اردونشینان قرار نگرفت ضمن اینکه دو بازیکن دعوت شده دیگر هم به دلیل حضور خارج از کشور همچنان غایب تمرینات هستند.

با این شرایط 15 بازیکن دیگر دعوت شده به اردو از شنبه گذشته در تالار بسکتبال آزادی پیگیری تمرینات شان هستند تا برای دو ملاقات برابر عربستان و سوریه آمادگی لازم را کسب نمایند. این بازیکنان متأثر از محدودیت های کرونایی ماه های اخیر از شرایط ایده آل دور هستند اما سرمربی تیم ملی امیدوار است با همین شرایط هم در قطر نتیجه لازم به دست بیاید.

مهران شاهین طبع در تبادل نظر با وبلاگ آژانس الکترونیکی در خصوص شرایط کلی این تیم پیش از دو ملاقات پیش رو شرح داد.

* وبلاگ آژانس الکترونیکی - گروه ورزش: بعد از ماه ها تیم ملی بسکتبال تشکیل اردو داده در حالی که طی این مدت بازیکنان به خاطر شرایط کرونایی کشور مثل همواره درگیر تمرینات باشگاهی نبودند. این موضوع چقدر روی شرایط آنها تأثیرگذار بوده است؟

- مهران شاهین طبع: به هر حال این شرایط تأثیر خود را روی بازیکنان گذاشته است. آنها زمان زیادی از ماه های اخیر را با محدودیت تمرین و مسابقه روبرو بودند طوری که از شرایط ایده آل همیشگی دور هستند و زمان هم می برد تا شرایط بهتر گردد. البته این شرایط تقریباً برای حریفان مان و در کل تیم های دیگر کشورها هم وجود دارد.

* این افت و دور بودن از شرایط ایده آل در خصوص همه بازیکنان حاضر در اردوی تیم ملی محسوس است؟

- شرایط برای بازیکنان به گونه ای بوده که امکان پیگیری تمرین بیشتری داشته اند. بعضی هم به واسطه برنامه باشگاهی شان و اینکه تمرینات تیم باشگاهی آنها زودتر از دیگر تیم ها شروع شد بیشتر درگیر تمرین بودند. از این حیث سطح آمادگی بازیکنان متفاوت از یکدیگر است اما در کل همه آنها افت داشته اند.

* تیم ملی بسکتبال از شنبه گذشته (24 آبان ماه) تمرینات خود را شروع کرد و 8 آذرماه هم باید اولین ملاقاتش در پنجره دوم انتخابی کاپ آسیا را انجام دهد. فکر می کنید این فرصت برای آماده کردن تیمی با این شرایط کافی باشد؟

- کوشش این است از این فرصت برای دستیابی به آمادگی نسبی استفاده کنیم. فاصله زیادی با زمان بازی ها نداریم و به همین دلیل نمی توانیم فشار و تراکم تمرینات را بالا ببریم. به گونه ای تمرینات را پیش می بریم که آمادگی لازم برای ملاقاتهای رسمی حاصل گردد. البته که بابت ملاقاتهای تدارکاتی محدودیت هایی داریم و این موضوع برای مان دغدغه است.

* پیش بینی برای ملاقات تدارکاتی ندارید؟

- ملاقات با تیم باشگاهی الریان قطر را در برنامه داریم اما هنوز قطعی نیست. برای این بازی مکاتبات لازم را با مسئولان الریان انجام داده ایم. آنها نسبت به این بازی و انجام آن بی تمایل نیستند. این بازی برگزار می گردد اگر فدراسیون قطر هم موافقت کند و همکاری لازم را داشته باشد. به هر حال در خصوص فراهم کردن شرایط با رعایت پروتکل های بهداشتی، فدراسیون قطر هم مسئولیت هایی دارد.

* در صورت نهایی شدن برگزاری ملاقات با الریان، این بازی چه زمانی برگزار خواهد شد؟

- برای بازی برای 5 آذرماه پیش بینی شده است.

* تمرینات تیم ملی در حالی پیگیری می گردد که حامد حدادی و صمد نیکخواه بهرامی بنا به دلایل خود غایب هستند.

- این اولین بار نیست که تیم ملی بدون این دو بازیکن آماده مسابقات می گردد. ما در جریان رقابت های انتخابی جام جهانی مثلاً برای ملاقات با فیلیپین و استرالیا هم حامد و صمد را در اختیار نداشتیم. برای این اردو هم خواهان حضور آنها بودیم اما شرایط شان اجازه همراهی نمی داد. حامد صحبت هایی با خود من داشت. این بازی لژیونر چین است و اگر از این کشور خارج می شد برای بازگشت باید دو هفته قرنطینه می شد. این موضوع روی آمادگی اش تأثیر منفی می گذاشت و حتی ممکن بود شرایط قراردادی اش را به خطر بیندازد. صمد که به خاطر ابتلاء به کرونا و تأثیری که روی شرایط جسمانی اش گذاشت شرایط حضور در اردو و مسابقه را نداشت.

* به نظر می رسد غیبت حدادی و نیکخواه بهرامی در فرایند تمرینات و مسابقات پیش رو تأثیرگذار باشد.

- حامد و صمد بازیکنان ارزشمندی هستند که همواره حضوری مؤثر در ترکیب تیم ملی داشتند اما برای دو ملاقات پیش رو شرایط به گونه ای بود که واقعاً امکان استفاده از آنها وجود نداشت. به هر حال باید شرایط بازیکنان هم لحاظ گردد. البته نفراتی داریم که بتوانیم به جای حامد و صمد از آنها استفاده کنیم اگرچه ممکن از حیث نوع بازی متفاوت باشند.

* دعوت از بازیکنان دو رگه به دلیل عدم حضور حدادی و نیکخواه بهرامی انجام شد؟ مثلاً فراخوانِ بازیکنی مانند آرون گرامی پور که سال گذشته برای پنجره نخست انتخابی کاپ آسیا حضور نداشت؟

- به هر حال در نبودِ حامد حدادی روی آرون گرامی پور و قابلیت های این بازیکن حساب نموده ایم. البته که بازیکنان داخلی هم خوب هستند و می توانند مفید فایده باشند. مایک رستم پور اما در پنجره نخست انتخابی کاپ آسیا هم حضور داشت. این بار هم امیدواریم بتواند حضوری مؤثر در تیم ملی داشته باشد. در کل اینکه به دنبال این بودیم بهترین ترکیب ممکن را برای مسابقات داشته باشیم.

* ارسلان کاظمی اما مانند اردوهای قبل در جمع بازیکنان دعوت شده حضور نداشت. چه دلیلی باعث عدم دعوت دوباره از این بازیکن شد؟

- در تصمیم گیری برای انتخاب بازیکنان هیچ عاملی به جز مسائل فنی تأثیر گذار نیست. کادر فنی تیم ملی برای تشکیل ترکیب و کارآیی آن شاخص هایی در نظر دارد و بر مبنای آن انتخاب بازیکنان برای حضور در اردو و ترکیب نهایی را انجام می دهد. دعوت نشدن ارسلان کاظمی هم به دلیل مسائل فنی است نه هیچ موضوع دیگری.

* آرون گرامی پور و بهنام یخچالی هنوز به ترکیب اردونشینان ملحق نشده اند. فکر نمی کنید این تأخیر در ایجاد هماهنگی لازم و نهایی مشکل ساز گردد؟

- با این موضوع موافقم، طبیعی است که این اتفاق بیفتد اما به خاطر شرایط گرامی پور و یخچالی و اینکه خارج از کشور هستند، چاره ای هم جز این نداریم. گرامی پور امشب وارد ایران می گردد و از فردا در تمرینات خواهد بود. یخچالی هم از شنبه آینده در تمرینات حضور پیدا می نماید. این اطمینان را داریم که گرامی پور و یخچالی می توانند خود را با دیگر بازیکنان خیلی زود تطبیق دهند و به تیم ملی هم یاری داشته باشند به خصوص بهنام که طی هفته های گذشته درگیر ملاقاتهای تیم باشگاهی اش در آلمان بوده و آمادگی خوبی هم دارد.

* تیم ملی باید چهارم آذرماه راهی قطر گردد. ترکیب نهایی این تیم چه زمانی معین می گردد؟

- شرایط کمی متفاوت از همواره است. بازیکنان پیش از ورود به اردو تست کرونا دادند، روز گذشته هم یک مرحله تست دیگر دادند و پیش از اعزام هم باید تست مجدد داشته باشند. نتیجه این تست ها مشخص نماینده است. بنابراین تا پیش از اعزام به قطر حضور حداکثری بازیکنان در اردو را خواهیم داشت.

* عربستان و سوریه حریفان تیم ملی بسکتبال در پنجره دوم انتخابی کاپ آسیا هستند. شرایط این دو تیم را چطور ارزیابی می کنید؟

- عربستان تیم خوبی است. شرایط به گونه ای بوده که مسابقات باشگاهی در این کشور برگزار شده و به این واسطه بازیکنان درگیر مسابقات بوده اند. طبق اطلاعی که داشتیم عربستان به دنبال برگزاری دو بازی محبت آمیز با اردن هم بود. در کل شرایط طوری است که عربستان می تواند ملاقات تدارکاتی داشته باشد که قطعاً یاری حال این تیم می گردد. سوریه هم یک بازیکن آمریکایی در اختیار گرفته است. کادر فنی این تیم هم تغییر نموده است. شرایط سوریه هم خوب است.

* تیم ملی بسکتبال در پنجره نخست انتخابی کاپ آسیا صاحب دو برد شد. در این پنجره چه عملکرد و نتیجه ای برای ملی پوشان پیش بینی می کنید؟

- کوشش برای کسب بهترین نتیجه ممکن است. البته شرایط به نسبت همواره متفاوت است اما کادر فنی و ملی پوشان به دنبال نتیجه گیری از دو ملاقات پیش رو هستند.

* ممنون از فرصتی که در اختیار گروه ورزش وبلاگ آژانس الکترونیکی قرار دادید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ملی پوشان بسکتبال شرایط ایده آلی ندارند، دلیل دعوت نشدن ارسلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملی پوشان بسکتبال شرایط ایده آلی ندارند، دلیل دعوت نشدن ارسلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید