پیروزی پرگل زنیت در شب درخشش آزمون؛ 3 گل و یک پاس گل

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، خبرگزاری خبرنگاران- سردار آزمون شب فوق العاده ای را با پیراهن زنیت رقم زد.

پیروزی پرگل زنیت در شب درخشش آزمون؛ 3 گل و یک پاس گل

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، زنیت و اورال در هفته هفدهم رقابت های لیگ روسیه به مصاف هم رفتند که این بازی با فزونی 5 بر 1 زنیت به خاتمه رسید. سردار آزمون در دقایق 17، 22 و 76(پنالتی) سه گل برای تیمش به ثمر رساند و مرد اول میدان شد. او همچنین یک پاس گل نیز در این بازی به نام خودش ثبت کرد تا نقش ویژه ای در پیروزی تیمش داشته باشد. دیگر گل های زنیت را آرتم زیوبا و داگلاس سانتوس به ثمر رساندند. سردار آزمون دقیقه 81 از زمین بازی خارج شد. زنیت با این پیروزی 35 امتیازی شد و در صدر جدول لیگ روسیه ماند.

در ادامه مسابقات هفته هفدهم لیگ برتر روسیه، تیم زنیت سنت پترزبورگ که مثل بازی اخیرش در لیگ قهرمانان اروپا سردار آزمون را به عنوان مهاجم نوک در ترکیب داشت، در ورزشگاه گازپروم آرنا مقابل اورال رده یازدهمی نهاده شد. سردار آزمون که طی سه ماه اخیر در رقابت های لیگ برتر روسیه هیچ گلی به ثمر نرسانده و به دنبال آغاز فرایند خوب ابتدای فصل در زنیت سنت پترزبورگ بود، امشب نمایش درخشانی مقابل اورال ارائه داد. مهاجم ایرانی زنیت پس از غیبت در 6 مسابقه رسمی تیمش در رقابت های داخلی و اروپایی، در دو ملاقات مقابل لاتزیو ایتالیا و آرسنال تولا به عنوان یار جانشین به میدان رفت و در بازی اخیرشان هم در لیگ قهرمانان اروپا مقابل کلوب بروژ که با نتیجه 3 بر صفر شکست خوردند، نتوانست در گلزنی پیروز باشد که امشب توانست این ناکامی ها را جبران کند.

مالکوم، ستاره برزیلی زنیت و سابق بارسلونا در دقیقه 17 با چند دریبل ریز نفوذ سریعی از سمت راست زمین داشت و تا کنار خط عرضی زمین پیش رفت که پاس به عقب او و ارسال سرضرب الکس سوتورمین را سردار آزمون با پرش بلند و ضربه سر دقیق تبدیل به گل کرد. در دقیقه 22 زنیت سنت پترزبورگ روی یک کار تیمی که از سمت چپ زمین به میانه میدان رفت و دوباره با پاس های پیاپی تبدیل به یک موقعیت جدی شد، روی یک- دو سردار آزمون با آرتم زیوبا، با شوت زمینی مهاجم ایرانی خود گل دوم را برابر اورال به ثمر رساند.

نمایش فوق العاده آزمون در بازی امشب همچنان ادامه داشت و او در دقیقه 29 قصد داشت با سر توپ در محوطه جریمه اورال، نیکولای زولتون مدافع حریف را جای بگذارد که این بازیکن بلاروسی روی سردار مرتکب خطا شد تا داور اعلام پنالتی کند. سردار آزمون که می توانست با گلزنی روی پنالتی ای که خودش گرفته بود، در این ملاقات هت تریک کند، این اجازه را به دست نیاورد تا آرتم زیوبا گل سوم زنیت را با ضربه چیپ مقابل اورال بزند. نمایش سراسر هجومی زنیت در نیمه اول باز هم ادامه داشت و آنها توانستند در دقیقه 45 روی یک کار تیمی که مالکوم آغاز نموده و به آرتم زیوبا رسانده بود، با پاس او به داگلاس سانتوس و یک- دو این مدافع برزیلی با سردار آزمون، به گل چهارم برابر اورال دست پیدا کند.

ستاره ایرانی زنیت با پشت سر گذاشتن یک نیمه فوق العاده مقابل اورال که با زدن دو گل، دریافت یک پنالتی و دادن یک پاس گل برای او همراه بود، در هفتاد و یکمین بازی داخلی و اروپایی برای باشگاه روسی پیروز شد گل شماره 41 را با دبل در بازی امشب به ثمر رساند. مالکوم پس از تاثیرگذاری روی دو گل زنیت، در دقیقه 75 هم با سرعت وارد محوطه جریمه اورال شد که پس از تکل مدافع حریف روی زمین افتاد تا داور دومین پنالتی در این بازی را به سود یاران سردار اعلام کند. در حالی که زیوبا پنالتی زن اول زنیت است و پنالتی ای که سردار در نیمه اول گرفته بود را تبدیل به گل کرد، دومین پنالتی این تیم مقابل اورال را سردار آزمون برخلاف جهت دروازه بان حریف به سمت راست خود زد تا پیروز به ثبت هت تریک در مسابقه امشب گردد.

اورال در دقیقه 82 گل اول خود برابر زنیت سنت پترزبورگ را زد و در نهایت این مسابقه با نتیجه 5 بر یک به سود یاران آزمون به خاتمه رسید. زنیت سنت پترزبورگ با فزونی در مسابقه امشب در امتیاز 35 با اسپارتاک مسکو برابر شد، اما بخاطر تفاضل گل بهتر نسبت به این تیم از رده دوم یک پله بالا رفت و صدرنشین لیگ برتر روسیه شد. سردار آزمون که آخرین بار در هفته نهم لیگ برتر روسیه گلزنی نموده بود، با هت تریک در مسابقه امشب تعداد گل های این فصل خود را به عدد 9 رساند تا بالاتر از سه بازیکن دیگر ازجمله زیوبا، به تنهایی در صدر جدول گلزنان لیگ برتر روسیه بایستد و از هفته هفدهم، امیدوار به تکرار آقای گلی در این کشور برای دومین سال متوالی گردد. ستاره ایرانی زنیت آخرین بار در هفته بیست و دوم فصل 21-2020 لیگ برتر روسیه پیروز به ثبت هت تریک در ملاقات برابر اورال شده بود که امشب هم دوباره توانست این کار را مقابل همین تیم انجام دهد. پس از خاتمه این بازی، سردار آزمون از سایت هواسکورد نمره کامل 10 گرفت.

منبع: خبرگزاری آریا

به "پیروزی پرگل زنیت در شب درخشش آزمون؛ 3 گل و یک پاس گل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزی پرگل زنیت در شب درخشش آزمون؛ 3 گل و یک پاس گل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید