آموزش یک راه ساده برای کنترل فشار خون

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، محققان می گویند دریافت پروتئین از منابع مختلف، می تواند به کاهش خطر ابتلا به فشار خون بالا کمک کند.

آموزش یک راه ساده برای کنترل فشار خون

به گزارش دویچه وله، فشار خون بالا می تواند منجر به بیماری های قلبی عروقی، سکته مغزی و بیماری هایی شود که بر کلیه ها و مغز تأثیر می گذارد.

دانشمندان بر این باورند که فشار خون بالا به دلیل ترکیبی از عوامل محیطی و سبک زندگی رخ می دهد. توصیه های فعلی این است که انتخاب های سالم غذایی می تواند فشار خون بالا را کاهش دهد.

اخیراً، علاقه فزاینده ای به نقش پروتئین به عنوان یک عامل جلوگیری کننده از فشار خون بالا وجود داشته است.

مطالعه حاضر، از طریق محققان در دانشگاه پزشکی جنوبی در گوانگژوی چین، ارتباط بین تنوع و کمیت پروتئین در رژیم غذایی و ارتباط آن با فشار خون را بررسی کرد.

نویسندگان مطالعه دریافتند که خوردن پروتئین از منابع مختلف می تواند به کاهش خطر فشار خون بالا کمک کند. یافته های آن ها در مجله Hypertension منتشر شده است.

اگرچه این مطالعه مشاهده ای بود، اما نشان می دهد که خوردن مجموعه ای از پروتئین های گیاهی و حیوانی می تواند به کنترل فشار خون کمک کند و برای قلب مفید باشد.

محققان چینی طی یک پروژه مشترک با دانشگاه کارولینای شمالی و با بررسی بیش از 12 هزار شرکت کننده، دریافتند که بیش از 50 درصد کسانی که دچار فشار خون بالا بودند، کمترین میزان دریافت پروتئین از منابع مختلف غذایی از جمله غلات کامل و تصفیه شده، گوشت قرمز فرآوری شده و فرآوری نشده، مرغ، ماهی، تخم مرغ و حبوبات را داشتند.

محققان تاکید می کنند، برای حفظ سلامت قلب خود، باید روی مصرف بیشتر میوه، سبزیجات، ماهی، حبوبات و غلات کامل تمرکز کنید و مصرف غذا های سرشار از نمک، شکر و چربی اشباع شده مانند کیک، بیسکویت و شیرینی ها را کاهش دهید. سبک زندگی سالم، مانند ورزش منظم، ترک سیگار، و حفظ وزن سالم نیز راه های مهمی برای کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی هستند.

به طور خاص، وقتی صحبت از پروتئین به میان می آید، کارشناسان تغذیه پیشنهاد می کنند که منبع آن باید عمدتاً پروتئین گیاهی (حبوبات و مغزها)، ماهی، و محصولات لبنی کم چرب یا بدون چربی باشد.

اگر گوشت یا مرغ میل دارید، برش های بدون چربی را انتخاب کنید و از انواع فرآوری شده خودداری کنید. علاوه بر این، منابع گیاهی پروتئین سرشار از مواد مغذی و سرشار از فیبر هستند. فیبر چیزی است که در واقع یک میکروبیوم سالم و متنوع را تغذیه می کند، که به نظر می رسد بازیگر اصلی در پیشگیری از بیماری های التهابی مزمن مانند فشار خون بالا باشد.

منبع: فرارو

به "آموزش یک راه ساده برای کنترل فشار خون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش یک راه ساده برای کنترل فشار خون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید