بایدن: گول وعده های توخالی ترامپ درباره چین را نخورید

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با اشاره به اظهارات رئیس جمهور درباره اینکه به دنبال مرحله دوم قرارداد تجاری با پکن نیست، گفت: ترامپ اذعان کرد که من درباره وعده های توخالی او درباره چین درست می گفتم.

بایدن: گول وعده های توخالی ترامپ درباره چین را نخورید

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آژانس الکترونیکی، جو بایدن رقیب دموکرات دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر 2020 (13 آبان 1399) معتقد است، وعده های رئیس جمهور آمریکا درباره توافق تجاری با چین از همان ابتدا وعده های توخالی بوده و هیچ کس نباید فریب این وعده ها را بخورد.

نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که در دولت سابق این کشور به مدت هشت سال معاون رئیس جمهور بوده، به اظهارات اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره ممکن نبودن امضای مرحله دوم قرارداد تجاری با چین واکنش نشان داد.

رئیس جمهور آمریکا آدینه هفته گذشته در جریان سفر از واشنگتن به میامی در جمع وبلاگ آژانس الکترونیکی صحبت می کرد، گفته بود: در حال حاضر به دنبال مرحله دوم قرارداد تجاری میان چین و آمریکا نیستیم و روابط با چین به شدت آسیب دیده است.

یک روز قبل از این اظهارات ترامپ، وانگ یی وزیر امور خارجه چین نیز گفته بود، روابط کشورش با آمریکا با جدی ترین چالش از زمان برقراری آن روبرو شده است.

جو بایدن در واکنش به اظهارات روز آدینه ترامپ در پیامی توییتری به رئیس جمهور آمریکا و وعده های به گفته او توخالی ترامپ درباره قرارداد تجاری با چین تاخت.

وی در پیامی توییتری نوشت: همان ماه ژانویه وقتی که رئیس جمهور ترامپ قرارداد تجاری توخالی مرحله اول خودش با پکن را امضا کرد، من روشن گفتم که هیچ کس نباید فریب وعده های توخالی ترامپ برای دستیابی به یک توافق معنادار مرحله دوم را بخورد.

نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اضافه نمود: خوشحالم که او (ترامپ) خاتمه دارد اذعان می نماید که من درست می گفتم.

تنش ها بین آمریکا و چین در هفته های اخیر بر سر مسائل مختلف از شیوع ویروس کرونا و اتهام زنی های مستمر واشنگتن به پکن گرفته تا اختلافات بر سر مسائلی از قبیل هنگ کنگ، تایوان، فعالیت های شرکت های عظیم چینی از قبیل هوآوی به سطحی بی سابقه رسیده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "بایدن: گول وعده های توخالی ترامپ درباره چین را نخورید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: گول وعده های توخالی ترامپ درباره چین را نخورید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید