تشریح فعالیت های حوزه هنری خوزستان در دهه فجر

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، خبرنگاران/خوزستان رییس حوزه هنری استان خوزستان گفت: وظیفه اصلی فعالان هنری پرورش هنرمندان انقلابی است.

تشریح فعالیت های حوزه هنری خوزستان در دهه فجر

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، محمد شهباز گهرویی امروز در نشست خبری با موضوع فعالیت های این حوزه و کارگروه هنری دهه فجر اعلام کرد: در راستای سه موضوع مهم گام دوم انقلاب یعنی خودسازی، دنیا سازی و تمدن سازی باید با نگاه تحولی بازتعریفی از حوزه هنری داشته باشیم که هنر بتواند نقش خود را در دنیا پردازی و تمدن سازی ایفا نماید.

وی اضافه کرد: منظور از انقلابی بودن هنر مذهبی بودن نیست بلکه هنری است که دغدغه مردم را داشته باشد.

رییس حوزه هنری خوزستان اظهار کرد: یک سند اکوسیستم ارایه داده ایم که برااساس این سند متناسب با داشته های هر استان برنامه ریزی برای آن انجام خواهد شد. این سند در اسرع وقت در اختیار همه مدیران فرهنگی قرار خواهد گرفت.

وی بعلاوه از تدوین سند تحول که بر پایه سند اکوسیستم طراحی شده در چند ماه آینده اطلاع داد.

گهرویی با اشاره به اهم اقدامات حوزه هنری در یک سال گذشته گفت: هفت مرکز شامل مرکز اداره اقتصادی، مرکز رشد، مرکز تخصصی هنری، مرکز ادبیات پایداری، مرکز هنر مردمی، مرکز خلاقیت و مرکز رسانه و ارتباطات ایجاد شده که هر کدام مسؤولیت هنری جدی بر عهده دارد.

او در تشریح فعالیت های حوزه هنری خوزستان در هفت مرکز شرح داد: در مرکز رشد دغدغه اصلی استعدادیابی است که خوشبختانه در هفت منطقه محروم استان استعدادیابی داشته ایم. در این مرکز تخصصی، فیلم مستند زنده یاد عبدالرضا حیاتی که محصول سه سال زحمت و کوشش مستمر بوده رونمایی خواهد شد و بعلاوه هفت مستند از هفت منطقه محروم ساخته شده که فیلم مستند و کتاب ملاشیه اولین آنها خواهد بود.

گهرویی ادامه داد: در حوزه ادبیات کتاب هایی در دست فراوری هستند. هفت سرود نیز برای هفت منطقه محروم ساخته شده است.

رییس حوزه هنری خوزستان با بیان اینکه در حوزه هنر تجسمی 40 عکس از 19 عکاس در گالری ریم به نمایش گذاشته ایم اظهار کرد: در آینده نزدیک 60 اثر از هنرمندان برجسته حوزه تجسمی استان خوزستان در تهران در معرض دیدن قرار خواهند گرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تشریح فعالیت های حوزه هنری خوزستان در دهه فجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح فعالیت های حوزه هنری خوزستان در دهه فجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید