تنها یک روز به پرتاب تاریخی ناسا باقی مانده است

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، سازمان هوانوردی آمریکا و شرکت خصوصی اسپیس ایکس درحال آماده سازی نهایی برای پرتاب تاریخی این سازمان هستند.

تنها یک روز به پرتاب تاریخی ناسا باقی مانده است

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ آژانس الکترونیکی به نقل از شینهوا، سازمان هوانوردی آمریکا و شرکت خصوصی اسپیس ایکس درحال آماده سازی نهایی برای پرتاب تاریخی این سازمان هستند.

روز چهارشنبه دو فضانورد ناسا با فضاپیمای SpaceXs Crew Dragon به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) پرواز می کنند، این پرواز قرار است پس از یک دهه از خاک آمریکا اتفاق بیافتد.

تیم این مأموریت دوشنبه در مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا، بررسی آمادگی را برای مأموریت آینده موسوم به Demo-2 به اتمام رساندند.

کتی لودرز، مدیر برنامه خدمه تجاری ناسا در یک جلسه توجیهی گفت: این تیم همچنان به پیشرفت در جهت انجام این ماموریت ادامه می دهد.

مدیر برنامه خدمه تجاری ناسا ادامه داد: تنها کاری که باید انجام شود این است که چگونه آب و هوا را در روز پرتاب کنترل کنیم.

اسپیس ایکس جمعه گذشته موشک Falcon 9 را با موفقیت آزمایش کرد تا فضانوردان ناسا رابرت بهنکن و داگلاس هورلی را به فضا منتقل کند.

ناسا و این شرکت خصوصی فضایی روز شنبه یک تمرین کامل از فعالیت های روز پرتاب را با این دو فضانورد به سرانجام رساندند.

این دو فضانورد نیز در اوایل ماه جاری وارد قرنطینه دو هفته ای شدند تا برای پرتاب آماده شوند.

ناسا گفت: قرنطینه قبل از پرواز به این منظور بود که فضانوردان سالم بمانند و از خود و همکارانشان که در ایستگاه فضایی بین المللی حاضر هستند، مراقب کنند.

مدت زمان ماموریت هنوز اعلام نشده است. Demo-2 نخستین پرتاب خدمه برای مدار از خاک آمریکا پس از اتمام برنامه شاتل ناسا در سال 2011 است؛ از آن زمان آژانس فضایی به موشک ها و فضاپیماهای سایوز روسی تکیه کرده است تا فضانوردان خود را به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل کند.

این ماموریت همچنین پرواز نهایی شرکت خصوصی اسپیس ایکس برای اعتبارسنجی سیستم حمل و نقل خدمه خود از جمله Crew Dragon، Falcon 9، پد پرتاب و قابلیت های عملیاتی خواهد بود.

سرانجامی پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "تنها یک روز به پرتاب تاریخی ناسا باقی مانده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنها یک روز به پرتاب تاریخی ناسا باقی مانده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید