توفان برفی در شرق آمریکا؛ 2 نفر کشته شدند

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، وزش توفان های سهمگین در بخش های شرقی آمریکا موجب اختلال در سفرهای این کشور و لغو بیش از 2700 پرواز شد.

توفان برفی در شرق آمریکا؛ 2 نفر کشته شدند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آژانس الکترونیکی، در حالیکه طوفان های برفی به همراه بادهای سهمگین و یخ طی روزهای آینده، سواحل شرقی ایالات متحده را هدف قرار خواهد داد، خطوط هوایی در این کشور بیش از دو هزار و 700 پرواز ایالات متحده را روز گذشته (یکشنبه) به وقت محلی لغو کرد.

خبرگزاری رویترز در این خصوص گزارش کرد، پروازهایی که تا ساعت 17:30 به وقت گرینویچ لغو شد، شامل دو هزار و 700 پرواز ورودی و خروجی از یا درون ایالات متحده می گردد.

وب سایت ردیابی پروازها (FlightAware.com) گزارش نموده است که علاوه بر لغو دو هزار و 700 پرواز، بیش از یکهزار و 500 پرواز نیز بر اثر جو نامساعد به تعویق افتاد.

طبق این گزارش شرکت گروه خطوط هوایی آمریکایی بیش از 600 پرواز خود را لغو نموده است و بیش از 95 درصد از پروازها در مقابل فرودگاه بین المللی شارلوت داگلاس در کارولینایی شمالی که مرکز خطوط هوایی است، لغو شده است.

اداره هواشناسی ملی ایالات متحده گزارش کرد که طوفان و تندباد شدیدی اواخر روز یکشنبه تا امروز (دوشنبه) به وقت محلی شرق ایالات متحده را درمی نوردد و در پی آن بخش های شرقی آمریکا در انتظار بیشترین بارش برف خواهند بود.

گزارش هواشناسی حاکی از آن است که یخبندان بسیار شدیدی در استان کارولینای شمالی و جنوبی به وقوع خواهد پیوست و مسافرت در سراسر این منطقه به شت با مشکل روبرو خواهد شد.

شرایط آب و هوا به گونه ای است که حدود 74 میلیون نفر از خانوارهای آمریکایی در بخش های شرقی هشدار جو زمستان دریافت کردند و در مورد هرگونه سفر و رفت و آمد غیرضروری به آن ها هشدار داده شد.

برایان کمپ فرماندار استان جرجیا روز گذشته در پیامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرد، تأکید کرد که افراد از هرگونه سفر غیرضروری در منطقه ها طوفان زده خودداری نمایند.

بر اساس این گزارش، فرمانداران ایالات جورجیا، ویرجینیا، کارولینای شمالی و کارولینای شممالی به واسطه وقوع طوفان، اعلام شرایط اضطراری نموده اند.

اداره هواشناسی ملی آمریکا بعلاوه گزارش نموده است که طوفان سهمگین زمستانی روز یکشنبه بسیاری از بخش های شرقی ایالات متحده را به همراه برف، یخ و بادهای شدید درنوردید و اختلالات زیادی را در رفت و آمد و سفرها به وجود آورد و قطعی برقر را نیز به همراه داشت.

وب سایتی که قطعی های برق را در سراسر آمریکا ردیابی می نماید، گزارش کرد که بیش از 200 هزار خانه و فروشگاه و مغازه در کارولینای شمالی و جنوبی و جورجیا در پی وزش طوفان های سهمگین با قطعی برق روبرو شدند.

گزارش ها حاکی از آن است که در کارولینای شمالی که در بخش هایی از آن بارش برف بی سابقه بوه است، دو نفر بر اثر از دست دادن کنترل خودروی خود، جانشان را از دست دادند.

گزارش ها حاکی از آن است که بیشترین میزبان بارش برف در امتداد رشته کوههای آپالاچیان و در امتداد دریاچه های بزرگ در امتداد مرز آمریکا و کانادا پیش بینی شده است.

اداره هواشناسی ملی آمریکا گزارش نموده است که طوفان یکشنبه شب منطقه آتلانتیک میانی به سمت نیوانگلند حرکت نموده است و موجب بارش سنگین برف شده است و احتمال می رود که این برف ها به یخ و بوران و در نهایت باران تبدیل می گردد.

پیش بینی های هواشناسی بعلاوه نشان می دهد که در پی وزش طوفان های سهمگین، 20 تا 40 سانتی متر برف تا صبح روز دوشنبه (امروز به وقت محلی)، بخش هایی از جنوب و شرق آنتاریو را در برگیرد.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "توفان برفی در شرق آمریکا؛ 2 نفر کشته شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توفان برفی در شرق آمریکا؛ 2 نفر کشته شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید