حراج دایناسوری که میلیون ها دلار می ارزد

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، اسکلت یک دایناسور تی رکس به زودی در یک حراجی به مزایده گذاشته می شود.

حراج دایناسوری که میلیون ها دلار می ارزد

به گزارش ایسنا به نقل از لایوساینس، دایناسور قدرتمند تیرانوسوروس رکس یا تی رکس زمانی در غرب آمریکای شمالی زندگی می کرد و حالا فسیل این دایناسور برای نخستین بار در حراجی واقع در آسیا به مزایده گذاشته خواهد شد.

به گفته مسؤولان حراجی کریستیز در هنگ کنگ ممکن است بقایای این جانور ماقبل تاریخ حتی به قیمت 25 میلیون دلار به فروش برسد.

این اسلکت یک هزار و چهارصد کیلوگرمی فعلا با نام شِن شناخته می شود، اما خریدار آن این اجازه را دارد تا نام جدیدی برای آن انتخاب کند. بقایای این دایناسور در محوطه هل کریک واقع در موناتا (ایالات متحده آمریکا) کشف شد. این محوطه برای کشف فسیل های متعلق به دوره کرتاسه، بازه زمانی که حدود 66 میلیون سال پیش تمام شد، شناخته می شود.

شِن 12.2 متر طول، 4.6 متر ارتفاع و 2.1 متر عرض دارد. قرار است بقایای این دایناسور در 30 نوامبر 2022 به فروش برسد. در سال های اخیر بقایای دایناسور های متعددی به فروش رسیده است که از جمله آن ها به بقایای یک تی رکس به نام استن می توان اشاره کرد که در سال 2020 به قیمت 31.8 میلیون دلار به فروش رسید و رکورد گرانترین فسیل دایناسور را شکست.

با این که انتظار نمی رود برای خرید شِن به میزان استن هزینه شود، اما پیش بینی می شود فسیل شِن از اسکلت تقریبا کامل تی رکسی به نام سو به قیمت بیشتری فروخته شود. سو در سال 1997 به قیمت 8.36 میلیون دلار معادل 15.4 میلیون دلار امروز فروخته شد.

با اینکه مسؤولان حراجی برای فروش شِن هیجان زده هستند، دیرینه شناسان نگرانند. توماس کار یک دیرینه شناس است فروش این دایناسور را یک خبر وحشتناک برای علم توصیف کرده است.

منبع: فرارو

به "حراج دایناسوری که میلیون ها دلار می ارزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حراج دایناسوری که میلیون ها دلار می ارزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید