درمان کرونا با قرص های فشار خون؟!

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، تقریبا نیمی از جمعیت بزرگسال آمریکا از فشار خون بالا رنج می برند. بیماران مبتلا به بیماری های قلبی در مقابل کووید -19 آسیب پذیرتر هستند.

درمان کرونا با قرص های فشار خون؟!

متخصصان مدرسه عالی پزشکی نیویورک به مطالعه تأثیر دارو های فشارخون بالا بر شدت جریان کووید -19 پرداختند. این تحقیقات با شرکت بیش از 12 هزار بیمار صورت گرفت تا تعیین شود تأثیر این دارو ها بر کروناویروس چگونه است و آیا اصولا خطر ابتلا به کووید -19 را افزایش می دهد یا خیر.

اواسط ماه مارس متخصصان انجمن کاردیولوژی آمریکا نسبت به افزایش تعداد بیماران کرونایی در بین افرادی که فشار خون بالا داشتند ابراز نگرانی کردند.

تقریبا نیمی از جمعیت بزرگسال آمریکا از فشار خون بالا رنج می برند. بیماران مبتلا به بیماری های قلبی در مقابل کووید -19 آسیب پذیرتر هستند. از اینرو ارتباط متقابل بین مصرف دارو های فشار خون بالا و عفونت کرونایی اهمیت زیادی دارد.

گزارش شده است که تا کنون ارتباطی بین دارو های فشار خون بالا و ابتلا به کروناویروس و شدت جریان بیماری کشف نشده است. بر طبق آخرین آمار حدود سه میلیون و 566 هزار نفر در جهان به کرونا مبتلا شده اند، 249 هزار نفر فوت کرده اند و یک میلیون و 155 هزار نفر بهبود یافته اند.

تعداد کل مبتلایان به کرونا ویروس در روسیه به 145286 نفر رسیده است که از این تعداد 1356 نفر درگذشتند و 18095 نفر بهبود یافتند.

ایالات متحده آمریکا با بیش از یک میلیون و صدوهشتادوهشت هزار نفر، بیشترین شمار مبتلایان در جهان را دارد. این کشور با تعداد بیش از 68 هزار جان باخته، در رتبه نخست کشور های دارای بیشترین موارد فوتی ویروس کرونا ایستاده است.

بعد از آمریکا، کشور اسپانیا با 247122 نفر، در رتبه دوم بیشترین تعداد مبتلا قرار گرفته است. اسپانیا، اما از نظر تعداد جان باختگان با 25264 نفر در رتبه چهارم کشور های دارای بیشترین تلفات است.

ایتالیا، که زمانی به کانون سرایت ویروس کووید19 در اروپا تبدیل شده بود، اکنون با بیش از 210 هزار مبتلا به رتبه سوم سقوط کرده است. این کشور، اما با نزدیک به 29 هزار مورد فوتی، در جایگاه دوم بیشترین قربانیان کرونا واقع شده است.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید

به "درمان کرونا با قرص های فشار خون؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان کرونا با قرص های فشار خون؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید