رونمایی از قصه های شهر طهران در 14 مهر

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، به مناسبت 14 مهر که با عنوان روز طهران نام گذاری شده است، از سوی شهرداری منطقه 11 از قصه های مرکز 230 ساله ایران در فضای مجازی رونمایی می گردد.

رونمایی از قصه های شهر طهران در 14 مهر

علی اسماعیل زاده مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه 11، ضمن اعلام رونمایی از قصه های شهر طهران که برای نخستین بار انجام و در فضای مجازی منتشر خواهد شد، گفت:

این اقدام با هدف ارتقای آگاهی و تعلق شهروندان به محله های مرکز صورت گرفته است و از آنجا که بسیاری از اماکن، هنرمندان، افراد سیاسی و تاریخی شهر تهران با منطقه 11 قرابت مکانی یا محتوایی دارند و نیز بخشی از حصار ناصری و طهران قدیم در این منطقه واقع شده است، برآن شدیم تا به مناسبت 14 مهر و روز تهران به فراوری این قصه ها در فضای مجازی بپردازیم.

اسماعیل زاده با بیان اینکه فضای مجازی با فرا گیری عمومی، اثرگذاری خوبی برای جذب جوانان و اقشار تحصیل نموده و عموم شهروندان دارد، اضافه نمود که امروز شهر تهران نیازمند بازیابی هویت و تاریخی است تا با ایجاد حس تعلق خاطر و یادآوری خاطرات و قصه ها و روایت ها، این کلان شهر را به شهری دوست داشتنی برای زندگی مشارکت مندانه تمام شهروندان تبدیل کند.

مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه 11 ادامه داد که قصه های شهر تهران به صورت کلیپ های مستند 2 دقیقه ای به روایت نصراله حدادی تاریخ پژوه و تهران شناس از کوچه ها، آدم ها، مکان ها، تاریخ و سنت های شهر تهران تهیه شده که مردم با شنیدن آن ها خاطرات طهران قدیم را مرور می نمایند.

به گفته اسماعیل زاده، این روایت ها به بیان قصه های سقاخانه ها، تاریخ تهران، مسجد فخریه، مسجد قندی، سراب وزیر، آینه کاری، ورزش پهلوانی، بزرگان محله امیریه و نیز افرادی چون دهخدا، دنیا پهلوان تختی، دکتر محمد قریب، استاد حسین لرزاده، قصه کرم، شیخ حسین علی راشد و حاج میرزاعلی آقا تحریریان پرداخته است.

وی خاطر نشان کرد:

بعلاوه به مناسبت 14 مهر روز تهران، نمایشگاه عکسی از تصاویر طهران قدیم در نگارستان شهر واقع در پارک تبادل نظر تهران دایر خواهد شد.

بر اساس گزارش روابط عمومی منطقه 11، پیش از این نیز در مرداد ماه امسال به مناسبت 230 سالگی مرکزی تهران آیین باشکوهی با مشارکت شهرداری منطقه ها 6-11-12-16-17، مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهر تهران و سازمان فناوری اطلاعات در میدان مشق برگزار گردید.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا

به "رونمایی از قصه های شهر طهران در 14 مهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از قصه های شهر طهران در 14 مهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید