سعید عبدولی: به من دکه 6 متری دادند و به یکی زمین هکتاری

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، سعید عبدولی در گفت وگویی، با انتقاد از شرایط کشتی در خوزستان، اظهار کرد: متأسفانه در زمان هیئت کشتی قبلی خوزستان، کشتی خوزستان رو به نابودی رفت و اعتبارش را از دست داد. مسئولان هیئت کشتی نیز نهایتاً مسابقات نونهالان و خردسالان را برگزار می کردند و برنامه ریزی یا توانی برای اینکه یک قهرمان را از سنین پایین پرورش دهند و با حمایت های خوب تبدیل به قهرمان نمایند را نداشتند. حتی در حد گرفتن اتوبوس یا مینی بوس هم نمی توانستیم روی آن ها حساب کنیم، اما با آمدن رئیس نو شرایط کشتی استان رو به پیشرفت گذاشته شده است و حتی رئیس هیأت از جیب خود برای کشتی هزینه نموده که قابل تحسین است. وجود بنی تمیم به عنوان مدیر کل و یک ورزشکار دلسوز نیز نویدبخش روز های خوب برای ورزش این استان است و اقدامات خوبی را در ورزش استان شاهد بوده ایم.

سعید عبدولی: به من دکه 6 متری دادند و به یکی زمین هکتاری

چهره شاخص کشتی دنیا، اضافه نمود: خود من 15 سال به اردوی تیم ملی می رفتم، اما یک بار هم هزینه رفت و آمد من را نمی دادند و همواره از جیب خودم پرداخت می کردم. در حال حاضر در کشتی نیستم و اطلاع چندانی ندارم، اما کشتی استان از سال های طلایی خود فاصله گرفته است. چشم امید ما به رئیس هیئت تازه است تا کشتی استان از پایه رشد کند و قهرمانان تازهی معرفی شوند. زمانی اندیمشک مهد کشتی فرنگی ایران بود و قهرمانان زیادی در باشگاه ها کار می کردند، اما الان من وقتی به باشگاه می روم تا تمرین کنم، حتی حریف تمرینی هم ندارم.

وی درباره راه حل های خود برای بهبود اوضاع کشتی در استان قهرمان پرور خوزستان، گفت: کسی سراغی از من نمی گیرد که بخواهم پیشنهاداتم را بدهم یا یاریی به آن ها داشته باشم، البته خودم هم رغبتی به این کار ندارم چراکه آن قدر ناجوانمردی و باند و باندبازی از بعضی از کشتی گیران تیم ملی دیدم که دیگر از کشتی زده شده ام. متأسفانه باید بگویم از نظر من کشتی دیگر رشته پهلوانی و مردانگی نیست. نه کسی پیشنهادی از من خواسته و نه عزمی برای بهبود اوضاع می بینم. تا زمانیکه افراد خودشیرین و حرف بیار ببر در کشتی هستند، افرادی مثل من که همواره رک حرفم را زده ام و رودربایستی با کسی ندارم و روی حرفم ایستادگی می کنم، جایی در هیأت کشتی، فدراسیون یا تیم ملی کشتی نداریم.

عبدولی در پاسخ به این سوال که به عنوان پیشکسوت آیا علاقه مند است که به کشتی فرنگی یاری کند، گفت: چرا پیشکسوت؟ با اینکه در خانه بوده ام و تمرین زیادی نداشته ام، اما با کمی تمرین می توانم با کشتی گیران تیم ملی مبارزه خوبی داشته باشم. آن موقع که مدال می گرفتیم و در اوج بودیم کسی کاری با ما نداشت، الان که به قول شما پیشکسوت شده ام توقع دارید از من یاری بخواهند؟

دارنده یک مدال طلا و دو برنز دنیا و یک برنز المپیک، اضافه نمود: یک دکه شش متری میوه فروشی در اندیمشک به من داده اند، دم به دقیقه می فرایند امضا جمع می نمایند تا این دکه را جمع نمایند. شهرداری هم مدام منت سر من می گذارد که، چون تو هستی دکه را جمع نمی کنیم وگرنه در طرح است و باید جمع گردد.

عبدولی اضافه نمود: من هر مدال و افتخاری کسب کردم به عشق مردم و کشورم بوده است، اما طوری رفتار می نمایند که در حد جایگاه یک قهرمان نیست و مدام تهدید می نمایند که باید دکه ات را تخریب کنیم. دیگر از این رفتار ها و برخورد ها خسته شده ام. مگر برای من کاری نموده اند که انقدر منت سر من می گذارند؟ من خانه ام را با پول پاداش هایم ساختم و این دکه را هم استاندار داده است. شما مگر جز تخریب عبدولی کار دیگری نموده اید؟ به کشتی گیری مثل حسن یزدانی زمین چند هکتاری دادند و یک خیر هم سالن ورزشی ساخت و او الان از آن استفاده می نماید. کشتی گیران شهر های دیگر هم در حد خود پاداش گرفتند. البته نوش جانشان، اما من هیچ منتی سر کشتی ندارم و هر کاری کردم برای مردم و کشورم بوده است.

فرنگی کار سابق تیم ملی، در پاسخ به این سوال که آیا دوست نداشت برای او نیز مثل استابلر آلمانی جشن خداحافظ گرفته گردد و از زحمات او تقدیر گردد، گفت: خداحافظی را خارجی ها می گیرند. دیدید که چه جشنی برای استابلر در آلمان گرفتند، اما در اینجا همه کار کردند تا از کشتی بروم. هیچ توقعی از کسی ندارم.

عبدولی در انتها، در پاسخ به این سوال که آیا قصدی برای بازگشت به کشتی دارد یا خیر، گفت: شاید من هم مثل محمد بنا که رفت و بی سر و صدا هم برگشت، من هم به تیم ملی بازگردم!

منبع: فرارو

به "سعید عبدولی: به من دکه 6 متری دادند و به یکی زمین هکتاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سعید عبدولی: به من دکه 6 متری دادند و به یکی زمین هکتاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید