قیمت خانه های زیر 100 متر در تهران چند است؟

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، آنالیز میدانی فایل های عرضه شده به بازار خرید و فروش مسکن نشان می دهد که همچنان حجم فایل های عظیم متراژ (بیش از 100 مترمربع) نسبت به فایل های کمتر از 100 مترمربع به میزان قابل توجهی بیشتر است.

قیمت خانه های زیر 100 متر در تهران چند است؟

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، یکی از مهم ترین مسائل بازار مسکن عدم تعادل میان واحدهای عرضه شده و تقاضای موجود در بازار است. به این معناکه اگرچه حجم زیادی از تقاضای مصرفی موجود در بازار به دلیل کاهش قدرت خرید از یک سو و الگوی مناسب مصرفی از سوی دیگر به دنبال خرید آپارتمان های کوچک متراژ هستند اما سمت عرضه (بسازوبفروش ها) به دلایل مختلف از جمله ضوابط شهرسازی و بالا بودن هزینه های ساخت وساز، تمایل بیشتری به ساخت واحدهای عظیم متراژ دارند. این فرایند طی سال های گذشته منجر به نابسامانی و عدم تعادل در بازار خرید و فروش مسکن شده است به طوری که به دلیل کمبود عرضه واحدهای کوچک متراژ، قیمت گذاری مالکان برای فروش آنها نیز به گونه ای متفاوت رقم می خورد.

در حال حاضر نیز طی چندماه گذشته از امسال که بازار مسکن فرایند پرنوسان و پرجهشی را سپری نموده، مساله کمبود فایل کوچک متراژ در بازار به شدت به چشم می خورد. آنالیز ها نشان می دهد که معدود فایل های کوچک و میان متراژ (کمتر از 100 مترمربع) در بازار نیز عمدتا با قیمت های پیشنهادی عجیب و غریب برای فروش عرضه شده اند. همین موضوع نیز فرایند خرید آنها را برای متقاضیان حاضر در بازار سخت نموده است.

در جدول زیر فایل های کمتر از 100 مترمربع زیربنا در محله های مختلف شهر تهران ارائه شده اند.

منبع: دنیای اقتصاد

منبع: تجارت نیوز

به "قیمت خانه های زیر 100 متر در تهران چند است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت خانه های زیر 100 متر در تهران چند است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید