معبد سرخ فوشیمی ایناری و منظره ها زیبای کیوتوی ژاپن

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، معبد ایناری یک زیارتگاه مهم آئین شینتو در جنوب کیوتو است. ایناری به خاطر هزاران دروازه توری (torii) قرمز رنگش معروفیت دارد که شبکه ای از مسیر ها را در پشت ساختمان های اصلی ایجاد می نماید. این مسیرها بازدیدنمایندگان را به سمت جنگل کوه مقدس ایناری که 233 متر ارتفاع داشته و به محوطه معبد تعلق دارد راهنمایی می نمایند.

معبد سرخ فوشیمی ایناری و منظره ها زیبای کیوتوی ژاپن

در میان هزاران معبدی که وقف ایناری، خدای برنج و فراوانی در آئین شینتو شده، فوشیمی ایناری از همه اهمیت بیشتری دارد. مردم اعتقاد دارند روباه ها پیغام رسان های ایناری بوده و همین امر سبب وجود تندیس های متعدد روباه در زمین های معبد است. فوشیمی ایناری گذشته دور و درازی داشته و تاریخ آن به سال 711 میلادی برمی گردد.

یکی از اصلی ترین دلایلی که گردشگران خارجی برای بازدید از معبد فوشیمی ایناری به اینجا می آیند، کاوش در مسیرهای کوهستانی و البته خود ساختمان های معبد است که به تنهایی جذابیت و ارزش والایی دارند. در ورودی معبد، دروازه رومون (Romon) را خواهید دید که در سال 1589 به وسیله رهبر معروف تویوتومی هیدِیوشی (Toyotomi Hideyoshi) اهدا شده است. در پشت این دروازه ساختمان اصلی معبد و سایر ساختمان های فرعی قرار دارند.

در انتهایی ترین قسمت زمین های معبد، ورودی دروازه توری با مسیرهای کوه پیمایی را پیدا خواهید کرد که با دو ردیف فشرده دروازه ها به نام سِنبون توری (هزاران دروازه توری) شروع می گردد. دروازه های توری که در کل مسیر می بینید به وسیله افراد یا گروه ها در زمان های مختلف وقف شده اند و نام فرد و تاریخ وقف را نیز در پشت هر کدام می توانید ببینید. قیمت این دروازه ها از 400,000 ین برای میزان های کوچک و تا 1 میلیون ین برای دروازه های بزرگ است.

پیاده روی در مسیر کوهنوردی و بازگشت حدود 2 الی 3 ساعت به طول می انجامد و بازدیدنمایندگان می توانند از هر جایی که خواستند برگردند. در طی مسیر، زیارتگاه های کوچک متعددی با دسته ای از دروازه های توری کوچک وجود دارند که به وسیله بازدیدنمایندگانی با بودجه کم اهدا شده اند. در میان راه رستوران های اندکی هستند که غذاهای محلی مانند سوشی ایناری و اودون روباه با توفوی سرخ شده را ارائه می نمایند. بعد از 30 الی 45 دقیقه پیاده روی و کاهش تدریجی حجم دروازه های توری، بازدیدنمایندگان به تقاطع یوتْسوتْسوجی (Yotsutsuji) می رسند که نماهای زیبایی از شهر کیوتو را می توان از آنجا دیدن کرد و مسیر به حالتی مدور دور قله تبدیل می گردد. بسیاری از افراد تا همین نقطه بالا رفته و به مسیر ادامه نمی دهند.

دسترسی به معبد فوشیمی ایناری

معبد فوشیمی ایناری درست بیرون ایستگاه ایناری، دومین ایستگاه از ایستگاه کیوتو در خط نارا است. (تنها 5 دقیقه فاصله از ایستگاه کیوتو و 140 ین هزینه که به وسیله قطارهای سریع السیر ارائه نمی گردد). بعلاوه می توانید با پیاده روی کوتاهی از ایستگاه فوشیمی ایناری در خط اصلی کیهان به اینجا برسید. بازدید از اینجا هزینه ورودی ندارد.

منبع: گردشبان

به "معبد سرخ فوشیمی ایناری و منظره ها زیبای کیوتوی ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد سرخ فوشیمی ایناری و منظره ها زیبای کیوتوی ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید