چگونه محیط خانه را ضدعفونی کنیم؟ راه های ساده برای پیشگیری از کرونا

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، هر کدام از ما نگران سلامتی خودمان هستیم و به دنبال راهی که خود و خانواده مان را در برابر کرونا قوی تر کنیم. شیوع ویروس کرونا باعث شده است که ما در خصوص ضدعفونی لوازم منزل حساس تر از قبل عمل کنیم. راه های ساده ای برای این کار وجود دارد که مواد اولیه آن در هر خانه و سوپرمارکتی پیدا می گردد. بنابراین به نکاتی جهت ضدعفونی منزل می پردازیم:

چگونه محیط خانه را ضدعفونی کنیم؟ راه های ساده برای پیشگیری از کرونا

محلول کلر 1 درصد

این روش از ساده ترین روش ها جهت ضدعفونی منزل شما است. یک سطل مناسب و تمیز را انتخاب کنید. یک پیمانه را انتخاب کنید. یک پیمانه وایتکس و پنج پیمانه آب را در سطل مخلوط کنید. محلول ضدعفونی ساده و موثر کلر یک درصد از پیشنهادهای سازمان نظام پزشکی برای ضدعفونی سطوح در خانه است. یک اسپری خالی را انتخاب کنید و این محلول را داخل آن بریزید. این محلول را بر یک دستمال تمیز اسپری کنید و بر روی سطوح بکشید.

در این رابطه به نکات زیر توجه کنید:

به علت داشتن وایتکس نباید این محلول را بر چوب و سطوح پارچه ای اسپری کنید. در اینصورت دوام چوب و رنگ پارچه را از دست خواهید داد.

این محلول را بر روی سطوح استیل اسپری نکنید. شیرآلات و سطوح سنگی پرداخت شده با این محلول صدمه جدی می خورند. به عنوان مثال از این اسپری برای روشویی هایی سنگی و شیرآلات سرویس بهداشتی استفاده نکنید.

رطوبت ناشی از دستمال کشیدن را پاک نکنید و اجازه بدهید خود به خود خشک گردد.

برای این محلول حتما از آب سرد بهره ببرید، زیرا آب گرم کلر را به سرعت از بین می برد.

برای اثر کردن این محلول، ده دقیقه زمان ضروری است.

الکل طبی

یکی از راه های مفید برای ضدعفونی سطوح خانه در زمان شیوع کرونا استفاده از الکل های طبی است. ما برای ضدعفونی کردن سطوح خانه احتیاج به الکل 70 درصد داریم که الکل طبی نیز همین استاندارد را دارد. این محلول را به سطوح آلوده اسپری کنید. سطوحی مانند موبایل، کلید، سوییج، کارت و... را حتما با الکل ضدعفونی کنید. در نظر داشته باشید که الکل های صنعتی را برای این کار انتخاب نکنید.

در این زمینه بخوانید:

کرونا و توصیه هایی برای رانندگان تاکسی و اتوبوس؛ مراقب این نکات باشید!

چه ماسک هایی جلوی کرونا را می گیرند؟ در این رابطه بیشتر بخوانید

اگر این محلول را برای دست های خود نیز استفاده می کنید به لابه لای انگشتان خود هم دقت کنید. می توانید برای لطیف تر شدن دست هایتان در حالی که شستشوی دست ها را بیش از حد معمول انجام می دهید و از محلول های ضدعفونی کننده استفاده می کنید، از گلیسیرین هم بهره ببرید. توجه داشته باشید که حتما لوازم شخصی خودتان را نیز با این محلول ها ضدعفونی کنید.

منبع: ایرنا زندگی

به "چگونه محیط خانه را ضدعفونی کنیم؟ راه های ساده برای پیشگیری از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه محیط خانه را ضدعفونی کنیم؟ راه های ساده برای پیشگیری از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید