آتش نفت به رویای قهرمانی پرسپولیس، لکجام را به استقلال تعارف کرد

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، آخرین ملاقات از هفته بیست و یکم رقابتهای فوتبال لیگ برتر از ساعت 19:30 دقیقه امروز یکشنبه بین تیم های صنعت نفت و پرسپولیس در استادیوم تختی آبادان برگزار گردید که این ملاقات با نتیجه 2 بر صفر به سود تیم میزبان به انتها رسید. محمدرضا غبیشاوی(7) و محمود مطلق زاده(70) برای صنعت نفت گل زدند.

آتش نفت به رویای قهرمانی پرسپولیس، لکجام را به استقلال تعارف کرد

محمدرضا غبیشاوی، بیت سعید و حامدی فر از صنعت نفت و احسان پهلوان از پرسپولیس بازیکنان اخطاری این ملاقات بودند.

سرخپوشان در شرایطی گام در این میدان گذاشتند که رقیب اصلی آنها برای قهرمانی دقایقی قبل توانسته بود در یک ملاقات مهم گل گهر را شکست دهد تا شاگردان فرهاد مجیدی همچنان شانس اول قهرمانی باشد.

پرسپولیس در این ملاقات با حامد لک، سید جلال حسینی(86 علی نعمتی)، وحدت هنانوف، رامین رضاییان، علی شجاعی(76 محمد عمری)، کمال کامیابی نیا(79 رضا اسدی)، محمد شریفی(46 شیرزود تمیروف)، احسان پهلوان، مهدی ترابی، وحید امیری و مهدی عبدی(86 علیرضا ابراهیمی) به میدان رفت.

بازی هنوز سروشکل منظمی به خود نگرفته بود که حامد لک پس از یک بازی نیمکت نشینی به علت ضعف فنی، بازهم گل محمدی را از تصمیمش پشیمان کرد و با یک اشتباه عجیب و بچگانه سرخپوشان را عقب انداخت.

در دقیقه 7 این ملاقات نفتی ها از سمت راست حمله ای را روی دروازه مهمان تهرانی خود پی ریزی کردند که سیدجلال مقابل بازیکن حریف حضور داشت این بازیکن توپ آرامی را روی دروازه سرخپوشان ارسال کرد و در شرایطی که هیچ بازیکنی مزاحم لک نبود و می توانست به راحتی توپ را در اختیار بگیرد، توپ از میان دست هایش رها شد و وارد دروازه شد.

پس از آب سردی که دروازه بان سرخپوشان به روی پیکر تیم ریخت کوشش آنها برای رسیدن به گل تساوی آغاز شد و موقعیت های خوبی هم به وجود آوردندن انا هر چه زدند به در بسته خورد.

مهمترین فرصت برای سرخپوشان در دقیقه 36 رقم خورد که همکاری مهدی ترابی و وحید امیری بازیکن تاثیرگذار سرخپوشان را درون محوطه جریمه صاحب موقعیت عالی کرد اما ضربه امیری را دروازه بان صنعت نفت مهار کرد.

پرسپولیس در تمام دقایق بعد از گل تیم برتر میدان بود و توپ را در اختیار داشت اما دفاع پرتعداد صنعت نفت اجازه نداد این تیم به گل تساوی برسد. در دقیقه نیمه اول هم مهدی ترابی توپی را روی دروازه صنعت نفت ارسال کرد که کمال کامیابی نیا برای زدن ضربه روی خط دروازه به هوا بلند شد اما دروازه بان زردها اجازه زدن ضربه را به او نداد تا نیمه اول با پیروزی زردهای آبادان به خاتمه برسد.

با آغاز نیمه دوم یحیی گل محمدی یک تغییر هجومی در ترکیب تیمش ایجاد کرد و بازیکن ازبکستانی تازه خود را به جای محمد شریفی به میدان فرستاد. تمیروف در همان دقایق ابتدایی حضورش دو بار دروازه صنعت نفت را با خطر جدی روبرو کرد اما نتوانست دروازه را باز کند.

در دقیقه 61 پرسپولیس تا آستانه باز کردن دروازه حریف پیش رفت اما بازهم فرزین گروسیان مانع از باز شدن دروازه اش شد تا یکی از برترین موقعیت های شاگردان گل محمدی از دست برود.

برخلاف جریان بازی صنعت نفت در دقیقه 70 به گل دوم دست پیدا کرد. شاگردان علیرضا منصوریان در یک ضد حمله به وسیله محمود مطلق زاده به گل دوم رسید. روی این صحنه فاخر تهامی سه بازیکن پرسپولیس را جا گذاشت و توپ را به بیرون از محوطه جریمه ارسال کرد که ضربه زمینی مطلق زاده درون دروازه نهاده شد.

یحیی گل محمدی که تصور این نتیجه را هم نمی کرد در دقایق خاتمهی چند تعویض دیگر انجام داد تا بتواند نتیجه را تغییر دهد اما تفکرات او ثمری نداشت و دومین شکست پرسپولیس در این فصل بازنده شد تا فاصله اش با استقلال به 6 امتیاز برسد و کارش برای جبران این عقب ماندگی سخت گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آتش نفت به رویای قهرمانی پرسپولیس، لکجام را به استقلال تعارف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش نفت به رویای قهرمانی پرسپولیس، لکجام را به استقلال تعارف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید