آسیب هایی که نوشیدن آب یخ به بدن شما می زند!

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، ایسنا/ یک متخصص تغذیه گفت: نوشیدن آب یخ باعث احساس تشنگی مضاعف در فرد می گردد.

آسیب هایی که نوشیدن آب یخ به بدن شما می زند!

لیلا افسون خواه اظهار کرد: با نزدیک شدن به روزهای گرم سال و افزایش دمای هوا، کم کم فریزرهای مردم از ظرف هایی یخی که در ساعات گرم روز به داد آنها رسیده و به کاهش عطش آنها یاری می نمایند، پر می گردد.

وی ادامه داد: بسیاری از مردم عادت دارند در روزهای گرم سال نوشیدنی های خود را تگری یا با تکه های یخ بنوشند و عقیده دارند فقط با یخ است که می توان گرمای هوا را قابل تحمل کرد.

وی شرح داد: نوشیدن آب یخ شاید لذت زیادی داشته باشد ولی آسیب هایی که به سلامت و بدن انسان وارد می نماید را نباید دست کم بگیریم.

وی اضافه نمود: با نوشیدن آب یخ تمرکز بدن از سیستم گوارش به تنظیم دما معطوف می گردد که این امر باعث از دست رفتن آب بدن و احساس تشنگی مضاعف می گردد.

این متخصص تغذیه تاکید نمود: مطالعات نشان می دهد که نوشیدن آب سرد در ایجاد بیماری های معده، گوارشی و حتی کبد چرب هم دخیل است.

وی افزود: دمای طبیعی بدن هر انسان 37 درجه سانتیگراد است بنابراین بهتر است آبی که نوشیده می گردد اختلاف زیادی با این دما نداشته باشد چون دراین صورت بدن سعی می نماید با صرف انرژی بیشتر این عدم تطابق دما را رفع کند.

افسون خواه با بیان اینکه نوشیدن آب یخ یکی از دلایل ابتلا به یبوست است، تاکید نمود: مصرف مداوم آب یخ روده را منقبض می نماید که همین امر باعث ایجاد مشکل در دفع راحت مواد غذایی زائد می گردد.

وی شرح داد: افت انرژی بدن، افزایش دردهای میگرنی و کم شدن آب بدن از دیگر نتایج استفاده مداوم از آب یخ است.

این پزشک متخصص گفت: درست است که نوشیدن حداقل هشت لیوان آب در روز توصیه شده اما برای بهره مندی از فواید آن باید آبی مصرف گردد که هم دمای اتاق باشد.

منبع: همگردی

به "آسیب هایی که نوشیدن آب یخ به بدن شما می زند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسیب هایی که نوشیدن آب یخ به بدن شما می زند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید