اختلال سیستم عصبی در بچه ها مبتلابه کرونا

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، عوارض این بیماری در این بچه ها که تعدادشان در لندن از 150 و در بریتانیا از 300 گذشته، ابتدا با تب شدید و دانه ها و تحریک پوستی، التهاب چشم و درد ناحیه شکم آغاز شده و به از کار افتادن اندام های بدن می انجامد.

اختلال سیستم عصبی در بچه ها مبتلابه کرونا

یک پژوهش جدید حاکی از آن است که بچه های که به کووید 19 مبتلا می شوند ممکن است به جای عوارض معمول تنفسی، دچار اختلال در سلسله أعصاب شوند.

پژوهش گران می گویند متخصصان باید مطلع باشند که اگر کودکی گرفتار عوارض انسفالوپاتی از جمله لطمه به مغز، سردرد و عوارض ساقه مغز یا مخچه شده باشد، عامل آن می تواند ویروس کرونا باشد. در میان عوارض دیگر کرونا در بچه ها باید از اختلال در عضلات غیرارادی مثل تنفس، ضربان قلب، ضعف عضلات و کاهش واکنش های عضلانی نام برد.

محققان می گویند عوارض تنفسی در بچه ها غیرمحسوس و ملایم است و از دید پزشکان مخفی می ماند. داده ها هم چنین حاکی از آن است که بچه ها می توانند بدون نشان دادن عوارض، ناقل کووید 19 باشند. پیش تر کارشناسان، بروز یک بیماری خاص بچه ها موسوم به سندرم التهابی مولتی سیستم در بچه ها را مربوط به ابتلا به ویروس سارس-کوو-2 (پی آی ام اس-تی اس) می دانستند.

این بیماری نخست در ماه آوریل شناسایی شد که شباهت هایی با بیماری دیگری در بچه ها به نام کاواساکی از جمله التهاب و تورم رگ ها دارد. تا به امروز 300 مورد این بیماری در بچه ها بریتانیایی دیده شده است.

مولفان این گزارش که در نشریه عصب شناسی جاما منتشر شده می گویند: بچه ها مبتلا به کووید 19 ممکن است در نبود عارضه تنفسی، عوارض جدید عصبی - هم در سلسله مرکزی أعصاب و هم سیستم های فرعی آن - نشان داده و نیز تغییراتی در اسکن طحال شان ظاهر گردد. ضایعات طحال باید در جدول معاینات درنظر گرفته گردد.

این پژوهش براساس آنالیز های بر بچه ها زیر 18 سال که از هفته نخست ماه مارس تا 8 ماه مه با عوارض سارس-کوو-2 و ضایعات عصبی به بیمارستان بچه ها گرِیت اوُرموند استریت مراجعه نموده اند، تدوین شده است.

بیست و هفت کودک با عوارض سندروم التهابی مولتی سیستم به بیمارستان مراجعه کردند. چهار نفر آن ها پیش تر کاملا سالم بوده اند و هیچ گونه بیماری مرتبط با سلسله أعصاب نداشته اند. هرچهار بیمار به بخش مراقبت های ویژه منتقل شدند.

دکتر مینگ لیم، متخصص أعصاب در بیماری های بچه ها و استاد رشته أعصاب در دانشگاه کینگز لندن می گوید: در ماه های اخیر عوارض جدید التهابی شدید پساعفونت در بچه ها دیده شده که اکنون به سندروم پی آی ام اس - تی اس شناخته می گردد.

عوارض این بیماری در این بچه ها که تعدادشان در لندن از 150 و در بریتانیا از 300 گذشته، ابتدا با تب شدید و دانه ها و تحریک پوستی، التهاب چشم و درد ناحیه شکم آغاز شده و به از کار افتادن اندام های بدن می انجامد. درمان این بیماری مستلزم مراقبت ویژه برای مدتی طولانی است.

او گفت: این پژوهش نخستین گزارش در خصوص پیامد های عصبی بیماری پی آی ام اس-تی اس در بچه ها بوده و اضافه نمود: باید به فوریت سیر عوارض و پیامد های بلندمدت این بیماری را بر سلسله أعصاب آنالیز کرد.

دکتر لیم گفت: از آن گذشته، پیامد بلندمدت این عارضه بر مولتی سیستم های بدن به ویژه کارکرد قلب و احتمال عود آن در آینده و نیز تاثیر آن بر سلسله أعصاب، روان و ذهن بیمار نامعلوم است.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "اختلال سیستم عصبی در بچه ها مبتلابه کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلال سیستم عصبی در بچه ها مبتلابه کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید