اپلیکیشنی که دانشجویان کرونایی را شناسایی می نماید

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، یکی از مراکز آموزشی آمریکا از دانشجویان خود خواسته تا اپلیکیشنی را نصب نمایند که به شناسایی دانشجویان مبتلا به کروناویروس می پردازد.

اپلیکیشنی که دانشجویان کرونایی را شناسایی می نماید

به خاطر شیوع کروناویروس، نوعی تقسیم بندی در زمینه باز کردن مدارس و دانشگاه ها به وجود آمده است.

کالج آلبیون (Albion College) که یک مرکز کوچک هنرهای آزاد در میشیگان است، ماه ژوئن بیان کرد که به حدود 1500 دانشجوی خود اجازه خواهد داد تا برای سال تحصیلی جدید، به این مرکز آموزشی بازگردند. در این مدت، سخنرانی ها محدود خواهد بود و نیمسال تحصیلی زودتر خاتمه خواهد یافت.

این مرکز آموزشی قصد داشت به محض ورود کارمندان و دانشجویان به دانشگاه و طی سال تحصیلی، از آنها آزمایش بگیرد اما گویا برنامه ها تغییر نموده اند. کمتر از دو هفته پیش از ورود دانشجویان به محوطه آلبیون، این مرکز آموزشی از دانشجویان خود خواست تا یک اپلیکیشن ردیابی موسوم به Aura را دانلود و نصب نمایند تا بدین ترتیب از شیوع احتمالی کروناویروس در این مرکز پیشگیری گردد.

این اپلیکیشن طوری طراحی شده که می تواند موقعیت هر دانشجو را در زمان واقعی ردیابی کند. علاوه بر این، Aura به مسئولان این مرکز آموزشی امکان می دهد تا دانشجویانی را که آزمایش کووید- 19 آنها مثبت است، بشناسند. اگر بقیه دانشجویان بخواهند به دانشجویان مبتلا نزدیک شوند، اپلیکیشن به آنها هشدار می دهد.

استفاده از اپلیکیشن Aura، به بروز نگرانی هایی در خصوص حریم شخصی دانشجویان نیز منجر شده است.،ایسنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "اپلیکیشنی که دانشجویان کرونایی را شناسایی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپلیکیشنی که دانشجویان کرونایی را شناسایی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید