ایران دسترسی بازرسان آژانس به تأسیسات نطنز را محدود نموده است

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، خبرگزاری رویترز امروز پنجشنبه در گزارشی اختصاصی به نقل از چند منبع دیپلماتیک مدعی شد که ایران پس از اقدام خرابکارانه اخیر در سایت هسته ای نطنز، دسترسی بازرسان آژانس انرژی اتمی به این مرکز را به دلایل امنیتی محدود نموده است.

ایران دسترسی بازرسان آژانس به تأسیسات نطنز را محدود نموده است

بر اساس این گزارش، آژانس بین المللی انرژی اتمی با استناد به سیاست کلی خود مبنی بر عدم اظهار نظر در مورد امور بازرسی از اظهار نظر در این مورد خودداری نموده است.

رویترز در ادامه می نویسد: دیپلمات ها توقف در مذاکرات که هفته ها در جریان است را قابل حل می دانند.

وزارت خارجه فرانسه دوشنبه هفته جاری در اقدامی مداخله جویانه درخواست کرد که ایران باید همکاری خود با آژانس بین المللی انرژی اتمی را از سر بگیرد و فوراً به بازرسان این نهاد بین المللی دسترسی کامل بدهد.

وزارت خارجه فرانسه در این باره گفت: ایران باید به همکاری های خود با آژانس ادامه دهد و هر چه سریعتر دسترسی کامل به تاسیسات هسته ای خود را برای این نهاد بین المللی فراهم کند.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه صبح روز دوشنبه در نشست خبری در پاسخ به سوالی در مورد مذاکرات وین و مساله تمدید تفاهم با آژانس، اظهار کرد: تعهدات و وظایف دولت در قانون مجلس کاملاً روشن است. در مساله توافق 3 ماهه با آژانس اتمی و چگونگی عدم ادامه آن هنوز تصمیم جدی اتخاذ نشده است. بعلاوه در مورد پاک کردن اطلاعات دوربین های نظارتی هم تصمیمی گرفته نشده است. گفتگوهای وین به جایی رسیده است که همه طرف ها باید تصمیمات خود را بگیرند. ایران تصمیم خود را گرفته است و ما منتظریم طرف های مقابل بخصوص ایالات متحده تصمیمات خودشان را بگیرند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ایران دسترسی بازرسان آژانس به تأسیسات نطنز را محدود نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران دسترسی بازرسان آژانس به تأسیسات نطنز را محدود نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید