ترامپ ماسک زدن را میهن پرستی خواند

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، رئیس جمهوری آمریکا برای نخستین بار تصویری از خودش را در حالیکه ماسک بر صورت گذاشته توئیت کرد و آن را به عنوان یک عمل میهن پرستانه در بحبوحه ویروس کرونا قلمداد کرد.

ترامپ ماسک زدن را میهن پرستی خواند

به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در توئیت روز دوشنبه خود با اشاره به ویروس کرونا نوشت: ما در کوشش هایمان برای مقابله و شکست این ویروس ناپیدای چینی متحد هستیم و بسیاری از مردم می گویند که پوشیدن ماسک صورت وقتی که از فاصله گذاری اجتماعی استفاده نمی کنیم، یک اقدام میهن پرستانه است.

وی در ادامه نوشت: هیچکس بیشتر از من، رئیس جمهوری مورد علاقه شما، میهن پرست نیست!

این توییت شاید صریح ترین تأیید ترامپ در خصوص استفاده از ماسک باشد و بیانگر یک تغییر در رویکرد ترامپ درباره این پاندمی باشد. ترامپ برای چندین ماه در مقابل استفاده از ماسک در اماکن عمومی مقاومت می کرد.

توئیت روز دوشنبه چند ساعت پس از آن منتشر شد که ترامپ پیشنهاد کرد استراتژی پیغام رسانی خود را تغییر می دهد و به صورت منظم درباره کروناویروس اطلاع رسانی می نماید.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آوریل امسال میلادی به شهروندان آمریکایی توصیه کردند تا با هدف جلوگیری از گسترش و شیوع بیشتر پاندمی کرونا از ماسک برای پوشاندن صورت استفاده نمایند اما استفاده از آن و اینکه آیا مقام های فدرال باید شهروندان را در استفاده از آن مجبور نمایند یا خیر، با اختلاف نظرهایی همراه بود.

این مساله در چند هفته اخیر با تغییراتی همراه شد. در حالیکه بعضی از جمهوری خواستار به امتناع از استفاده از ماسک مبادرت ورزیدند، دیگران در انظار عمومی از ماسک برای پوشاندن صورت استفاده نموده و به دیگران از جمله ملانیا ترامپ و مایک پنس تاکید کردند تا این کار را انجام دهند.

ترامپ به خبرگزاری فاکس نیوز گفته بود که دستور ملی استفاده از ماسک را صادر نمی نماید.

میزان حمایت های مردمی از ترامپ بابت رسیدگی اش به کروناویروس همچنان رو به کاهش است.،ایسنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "ترامپ ماسک زدن را میهن پرستی خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ ماسک زدن را میهن پرستی خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید