تغییر جلسات روزانه کاخ سفید به خاطر مشاجرات ترامپ با خبرنگاران

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، یک رسانه آمریکایی به نقل از تعدادی از مقام های نزدیک به کاخ سفید نوشت، احتمال دارد جلسات روزانه کاخ سفید درباره کرونا به منظور کاستن از نقش ترامپ و جلوگیری از مشاجره احتمالی او با خبرنگاران تغییر کند.

تغییر جلسات روزانه کاخ سفید به خاطر مشاجرات ترامپ با خبرنگاران

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از چهار نفر از مقام های کاخ سفید و جمهوریخواهان نزدیک به کاخ سفید که به دلیل نداشتن مجوز برای اظهارنظر علنی در این زمینه خواستند نامشان فاش نشود، نوشت: در کاخ سفید بحث هایی درباره تغییر شکل جلسات توجیهی کاخ سفید مطرح است.

این جلسات اغلب از یک ساعت بیشتر طول می کشد و به مجادله بین ترامپ و وبلاگ آژانس الکترونیکی منجر می شود.

سرخط خبرهای روز جمعه درباره اظهارات ترامپ و توصیه او درباره تزریق مواد ضدعفونی کننده برای مقابله به کرونا خشم او را برانگیخت. این دیدگاه او هشدارهای شدید کارشناسان بهداشت را به دنبال داشت که ایده ترامپ را خطرناک توصیف کردند. این اظهارات همچنین با انتقاد شدید دموکرات ها منجر شد.

ترامپ در جلسه توجیهی جمعه به سوالات وبلاگ آژانس الکترونیکی پاسخی نداد و مدعی شد که پیشنهادش درباره استفاده از مواد ضدعفونی کننده شوخی بوده است. اما این ادعا با آنچه که گفته بود مطابقتی نداشت.

به گفته مقام های مذکور اکنون هفته ها است که مشاوران ترامپ از رئیس جمهوری آمریکا می خواهند شرکت در نشست های خبری را کاهش دهد و وقتی خبر خیلی مهمی هست یا اوضاع مثبتی بروز کرده در مقابل دوربین ها قرار گیرد. در غیر این صورت چنین مسئولیتی را به مایک پنس معاونش و مقام های بهداشتی واگذار کند.

ترامپ تمایلی به عقب نشینی از کانون توجهات در نشست های خبری ندارد و این را نزدیک ترین شیوه برای ارتباط با هوادارانش در تبلیغات سیاسی می داند.

ترامپ از محبوبیتش در تلویزیون و سلطه اش بر چرخه خبری و وادار کردن رقیب انتخاباتی جو بایدن به عقب نشینی صحبت کرده است. اما مشاورانش چنین استدلال می کند که جلسات روزانه ممکن است برای برخی هواداران وفادار او جذاب باشد اما مخاطبان دیگر را آزرده می کند و این افراد شامل شهروندان، نگران از شرایط سلامت خود هستند.

مقام هایی که در ستاد تبلیغات انتخاب دوباره ترامپ نقش دارند نیز به کاهش حمایت از او در برخی از ایالت ها اشاره کرده اند و نگران هستند که این جلسات که اغلب شامل ارائه اطلاعات غلط است ممکن است در کاهش حمایت از ترامپ نقش داشته باشد.

ترامپ که همچنین به دمدمی مزاج بودن شهرت دارد درباره تغییر دائمی در شکل نشست های خبری متعهد نشده است.

سی ان ان که همواره هدف انتقادهای ترامپ بوده است، نوشت: هنوز معلوم نیست که خودداری ترامپ از پاسخگویی به سوالات وبلاگ آژانس الکترونیکی در جلسه روز جمعه ارتباطی به خبرنگار این شبکه داشته است یا نه. یک مقام کاخ سفید قبل از شروع جلسه از دو خبرنگار خواسته بود جای خود را با یکدیگر عوض کنند که باعث شد خبرنگار سی ان ان به عقب اتاق رانده شود.،ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "تغییر جلسات روزانه کاخ سفید به خاطر مشاجرات ترامپ با خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر جلسات روزانه کاخ سفید به خاطر مشاجرات ترامپ با خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید