تمرین رزم در برف یگان های ویژه نیروی زمینی سپاه برگزار گردید

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، تمرین رزم در برف یگان های ویژه نیروی زمینی سپاه شامل تیپ میرزا کوچک خان، تیپ ویژه امام حسن مجتبی علیه السلام و یگان ویژه راهبردی صابرین برگزار گردید.

تمرین رزم در برف یگان های ویژه نیروی زمینی سپاه برگزار گردید

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ آژانس الکترونیکی به نقل از روابط عمومی نیروی زمینی سپاه؛ رزمندگان تیپ های نیرو ویژه صابرین و تیپ نیرو مخصوص میرزاکوچک خان و امام حسن مجتبی علیه السلام دوره آموزش رزم در برف را با موفقیت اجرا کردند.

بر اساس این گزارش در این دوره نیرو های ویژه نیروی زمینی سپاه با بهره گیری از تجهیزات مدرن و به روز، زندگی در شرایط سخت و بقا در رزم در محیط پوشیده از برف، اسکی با سلاح و تجهیزات، احداث غار های برفی، حمل مجروح، تاخت در برف، راپل و یخ نوردی، برف نوردی با چهار چرخ و پیاده روی برد بلند و تیراندازی در برف را تمرین کردند.

با توجه به اینکه نیرو های ویژه باید توانایی اجرای ماموریت در اقیلم های جغرافیایی و آب و هوایی متفاوت را داشته باشند؛ لذا دوره های آموزشی رزم در محیط های ویژه شامل رزم در کوهستان، جنگل، کویر، برف و باتلاق را فرا می گیرند.

علاوه بر این ماموریت برقراری امنیت پایدار در مرز های شمال غرب کشور که در اغلب ایام سال پوشیده از برف هستند نیز با نیروی زمینی سپاه است که اینگونه تمرینات نقش بسزایی در افزایش آمادگی های جسمی و رزمی آنان دارد. لازم به ذکر است نیروی زمینی سپاه به منظور ارتقا آمادگی یگان های تحت امر اقدامات گسترده ای را انجام داده که تمرین در برف یگان های ویژه یکی از مهمترین این اقدامات است. نیروی زمینی سپاه با استفاده از تاکتیک های رزم در شرایط سخت توانسته گام مهمی در ارتقا امنیت کشور بردارد و انجام اینگونه تمرین های نظامی به همین منظور صورت می گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تمرین رزم در برف یگان های ویژه نیروی زمینی سپاه برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمرین رزم در برف یگان های ویژه نیروی زمینی سپاه برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید