تیم ملی فوتسال پشتوانه سازی نکرد، دوران خسوس مثل دانشگاه بود

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، با تعیین شدن تیم های اول تا ششم لیگ برتر فوتسال از یک سو و نزدیک شدن به زمان جام جهانی فوتسال از سوی دیگر، برخی از نگرانی ها بابت آمادگی بازیکنان تیم ملی در جام جهانی و بالا بودن میانگین سنی ملی پوشان افزایش یافته است.

تیم ملی فوتسال پشتوانه سازی نکرد، دوران خسوس مثل دانشگاه بود

سیدمحمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال چندی پیش اظهار کرد که لیگ برتر بازیکن جوانی که بتواند به تیم ملی در جام جهانی یاری کند، معرفی نکرده است و به نوعی از عدم پشتوانه سازی باشگاه ها در فوتسال گلایه داشت.

این در حالی است که وحید شمسایی سرمربی تیم گیتی پسند که با این تیم نایب قهرمان لیگ شد، می گوید تیم ملی ما هم از سال 2016 پشتوانه سازی نکرده است.

شمسایی که امروز میهمان برنامه شبکه پنج تلویزیون بود، در واکنش به اظهارات ناظم الشریعه گفت: احترام خاصی برای آقای برانکو ایوانکوویچ قائلم چون نقش مشخص کننده ای در فوتبال ایران داشت. وقتی برانکو بعد از جام جهانی آلمان از تیم ایران رفت، مربیان بعدی همه فنا شدند چون پشتوانه سازی نکردیم. علی دایی، امیر قلعه نویی و سایر مربیان فنا شدند اما کارلوس کی روش این مقوله را در هشت سال خوب پیاده کرد.

وی ادامه داد: در فوتسال ما هم همین رخ داد. آدم های زیادی نقش کلیدی و مشخص کننده داشتند مثل درودگر، شمس. دو مربی خارجی در فوتسال ما آمدند که یکی را به دبستان و یکی را به دانشگاه تشبیه می کنم. این دو مربی ژوراندینو و خسوس کاندلاس بودند. بعد از جدایی ژوراندینو، نسل فوتسال ما به به خسوس رسید و وقتی خسوس هم رفت، ناظم الشریعه سرمربی شد و همان تیم را مدیریت و تاکتیک خودش را پیاده کرد که در جام جهانی سوم شدیم.

کاپیتان پیشین تیم ملی فوتسال ایران اعلام نمود: تیم ملی ما از سال 2016 تا 2021 پشتوانه سازی نکرد. نسل فوتسال ما دارد در سن 31 تا 33 می چرخد. امیدوارم پشتوانه خوبی داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تیم ملی فوتسال پشتوانه سازی نکرد، دوران خسوس مثل دانشگاه بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم ملی فوتسال پشتوانه سازی نکرد، دوران خسوس مثل دانشگاه بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید