خبرنگاران سند مالکیت 184 هزار هکتار از اراضی ملی میامی صادر شد

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، شاهرود - خبرنگاران - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی گفت: به دنبال اجرای طرح کاداستر ، تا به امروز سند مالکیت برای 184 هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان صادر شد.

خبرنگاران سند مالکیت 184 هزار هکتار از اراضی ملی میامی صادر شد

محمدعلی رضایی روز آدینه در گفت و گو با وبلاگ آژانس الکترونیکی،اضافه نمود : ثبت اطلاعات پلاک های ثبتی و دقت بالای اسناد تک برگی موجب جلوگیری از تصرف و تعرض، در راستای پدیده زمین خواری و جعل اسناد می گردد.

وی گفت : با ابلاغ دستورالعمل اجرای کاداستر اراضی ملی ،تبدیل اسناد دفترچه ای به اسناد تک برگی به عنوان اولویت کاری منابع طبیعی و ابخیزداری قرار گرفته است.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی گفت : مدیریت و حفاظت آب، خاک و پوشش گیاهی به عنوان سرمایه های کشور بر عهده این سازمان است که با حداکثر توان در حفظ آن کوشش می گردد.

رضایی با بیان اینکه حفظ، احیا، توسعه و بهره برداری از اراضی ملی از مهمترین وظایف منابع طبیعی محسوب می گردد، اظهارداشت: شناسایی، تشخیص و اعمال حاکمیت دولت و صدور اسناد اراضی ملی برای عرصه های جنگلی، مرتعی و بیشه های طبیعی در اولویت قرار گرفته است .

وی ادامه داد : اصولی ترین راه چاره جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی توسط افراد سودجو دریافت اسناد مالکیت اراضی ملی به صورت تک برگ و کاداستر شده است که فرایند اخذ سند اراضی ملی با همکاری ثبت اسناد شهرستان در حال انجام می باشد.

رییس اداره منابع طبیعی و ابخیزداری شهرستان میامی گفت : با توجه به اهمیت موضوع و تعامل ایجاد شده بین اداره منابع طبیعی و ثبت اسناد و در صورت تأمین اعتبار لازم، این ظرفیت و امکان وجود دارد تا خاتمه سال صدور اسناد تک برگ برای اراضی ملی شهرستان میامی به میزان 110 هزار هکتار برسد.

مساحت اراضی ملی شهرستان میامی که درشرق استان سمنان قرار گرفته است 830هزار هکتار است .

شهرستان میامی دارای 2 بخش مرکزی وکالپوش و40 هزار تن جمعیت است .

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران سند مالکیت 184 هزار هکتار از اراضی ملی میامی صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سند مالکیت 184 هزار هکتار از اراضی ملی میامی صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید