رونمایی از پوستر جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، خبرگزاری خبرنگاران-پوستر شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان روز گذشته با حضور رئیس شورای اسلامی شهر، شهردار کاشان، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رونمایی شد.

رونمایی از پوستر جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، آئین رونمایی از پوستر شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان روز گذشته 16 اسفند با حضور رئیس و عضو شورای اسلامی شهر، شهردار کاشان، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و جمعی از هنرمندان در سالن اجتماعات شهرداری کاشان برگزار گردید.

سعید ابریشمی راد شهردار کاشان و رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره تئاتر مهر کاشان در مراسم رونمایی از پوستر این رویداد با بیان اینکه ذات هنر زیبا است و همه فارغ از هر دسته بندی، زیبایی را دوست دارند و از آن لذت می برند چرا که ایجاد حس تعلق می نماید، گفت: این باور که تئاتر در انحصار گروهی از جامعه است، درست نیست چرا که تزریق روحیه نشاط و شادی یکی از بزرگترین رسالت های اجتماعی شهرداری است که توانسته ایم آن را با اجرای جشنواره سراسری تئاتر مهر زنده نگه داریم.

ابریشمی راد شرایط کنونی جامعه در شرایط کرونا و برگزاری جشنواره های مختلف فرهنگی و هنری در کاشان را مورد توجه قرار داد و بیان نمود: در امسال با وجود کرونا برای اینکه بتوانیم نشانه های پویایی را در شهر ببینیم، رویدادهای مختلفی به ثمر نشست که ما به آن افتخار می کنیم.

در ادامه مراسم رونمایی از پوستر جشنواره، محمدحسین واحدیان رئیس ستاد برگزاری و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان از شهردار کاشان به جهت حمایت از برنامه های سازمان قدردانی کرد و گفت: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری با اهتمام در اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و هنری توانسته است گام موثری در جهت نشاط اجتماعی شهروندان بر دارد.

واحدیان با اشاره به اجرای جشنواره امسال در شرایط خاص و اینکه سبک جشنواره در این دوره متفاوت است، بیان نمود: کرونا محدودیت های زیادی را ایجاد نموده به گونه ای که این محدودیت ها باعث شکوفایی نگاه ها و تقویت برگزاری جشنواره شده است و سعی ما نیز در برگزاری هر چه بهتر این حرکت فرهنگی و هنری خواهد بود.

در سرانجام این جلسه از پوستر این رویداد هنری که با تکیه بر نمادهای تصویری نظیر بز سیلک به عنوان تندیس جشنواره و پرده تئاتر توسط حسین آقامیری طراحی و تایپوگرافی آن توسط حمیدرضا قاسمی فرد اجرا شده است، رونمایی شد.

نکته قابل توجه دیگر در این پوستر آن است که شرایط کرونایی و فضای سرد این روزهای تئاتر در رنگ بندی و هویت پوستر تاثیر گذار بوده است و تمام فرم های لی آوت و تایتل بر مبنای فرم های صحنه آمده و از قالب خوشنویسی خارج شده تا فضای بهتری را نسبت به این دوره ایجاد کند.

شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان در 4 بخش مسابقه صحنه ای، نمایش های کودک و نوجوان، مهمـان و ویژه و بخش مسابقه نمایشنامه نویسی با موضوع آزاد به دبیری خیام وقارکاشانی، از نیمه اسفند ماه با بخش اتوبوس تئاتر به عنوان بخش جنبی جشنواره آغاز شد که این برنامه تا سرانجام هفته جاری در نقاط مختلف شهر و چند شهر اطراف کاشان اجرا می گردد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "رونمایی از پوستر جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از پوستر جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید