فرهنگ و هنر

2 پروژه گردشگری با اعتبار 450میلیارد ریال در شهریار آماده بهره برداری شد

سرپرست اداره میراثفرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهریار گفت: دو پروژه گردشگری شامل یک سفره خانه سنتی و یک مجتمع تفریحی، گردشگری و پذیرایی با حجم سرمایهگذاری 450میلیارد ریالی آماده بهره برداری است.

1 مهر 1399

نمایشگاه کتاب هاوایی نیز دیجیتالی برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیوزناو، نمایشگاه های کتاب در بسیاری از نقاط دنیا به خاطر شیوع ویروس کرونا لغو شده و بیشتر آنها در فضای مجازی برگزار شده است. سال جاری تنها مسئولان نمایشگاه کتاب فرانکفورت قرار است به صورت محدود نمایشگاه کتاب این شهر را به...

30 شهریور 1399

نسل پنجم تلفن همراه یک فناوری تحول آفرین

نسل پنجم تلفن همراه (5G) مهمتر از آنکه زیرساختی پرسرعت و قابل اطمینان باشد، زیست بوم نوآورانه ای است که در آن بازیگران و کنشگران متعددی ایفای نقش می کنند و هم افزایی آنها، بسترساز شکل گیری کسب و کارهای نوین و موتور محرکه اقتصاد دیجیتال کشور خواهد بود.

29 شهریور 1399

مایک هورن؛ مردی که از سفر های ماجراجویانه مرگبار پول درمی آورد

خبرنگاران: یک مار من را گزید و دید چشمانم را از دست دادم و همین طور تمام حس صورتم را. به مدت پنج روز هیچ چیزی نمی توانستم ببینم.

1 شهریور 1399

گفت وگو با تیلدا سوئینتن؛ بانوی نقش های ناممکن

روزنامه همشهری - آرش نهاوندی: تیلدا سوئینتن در فیلم های متنوعی که کارگردانان بزرگی ازجمله درک جارمن و پدرو آلمودوار ساخت آن ها را عهده دار بوده اند به طور چشمگیر و درخشانی نقش ایفا کرده است. شاید به خاطر بازی های تیلدا سوئینتن در نقش شخصیت های متفاوت و...

1 شهریور 1399

لجبازی دو کره؛ نصب بلندگو در مناطق مرزی

در دهه های گذشته، سئول از بلندگوها اخبار و موسیقی پاپ کره ای پخش می کرد و در مقابل کره شمالی نفرتش را نثار همسایه جنوبی می کرد.

30 مرداد 1399

خبرنگاران رویش بذر توسعه در خراسان جنوبی

بیرجند - خبرنگاران - همت و تلاش مسوولان می تواند بسیاری از محرومیت ها را از بین ببرد و با سومین سفر رییس سازمان برنامه و بودجه به خراسان جنوبی رویش بذر توسعه در این استان به وضوح قابل مشاهده است.

22 مرداد 1399

سرقت با کاغذ سفید

آن قدر شگرد و شیوه شان برای سرقت نخ نما و تکراری است که خودشان هم باورشان نمی شد بتوانند نقشه هایشان را با این سناریو اجرا نمایند.

20 مرداد 1399

کرونا تصویری اسلوموشن از زندگی آینده ما است

شهرام مکری معتقد است: کرونا یک تصویر اسلوموشن از زندگی احتمالی ما در آینده است که هر کدام در خانه هایمان از طریق صفحات مجازی با دنیا در ارتباطیم. کرونا به عنوان یک بک گراند ذهنی برای خیلی از ما باقی خواهد ماند و امیدوارم بتوانیم از این بک گراند ذهنی، به...

19 مرداد 1399

فیل کوچولو کجا خوابیدی؟ برای سومین بار در کتابفروشی ها

به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل کانون، فیل کوچولو کجا خوابیدی؟ که در قالب داستانی شیرین به رابطه مادرفرزندی اشاره می کند، مناسب مخاطبان گروه سنی 4 سال است و درباره بچه فیلی است که پس از گم کردن مادرش در جست وجوی او با دیگر حیوانات...

5 مرداد 1399

انتخاب مسئول آنالیز و پیگیری فعالیت های نمایشی در فضای مجازی

با حکم مدیرکل هنرهای نمایشی، محسن امیری مسئول آنالیز و پیگیری فعالیت های نمایشی در فضای مجازی شد.

6 تیر 1399

بازچاپ ترجمه سیمین دانشور از سرباز شکلاتی جرج برناردشاو پس از 65 سال

به گزارش خبرنگاران، نشر روزنه به تازگی چاپ تازه ای از ترجمه سیمین دانشور از نمایشنامه سرباز شکلاتی جرج برنارد شاو را با مقدمه جلال آل احمد و با نظارت غلامرضا امامی منتشر کرده است

6 تیر 1399

سفر به مالزی و سنگاپور در 8 روز

سفر به مالزی و سنگاپور در 8 روزبا خواندن این مقاله می توانید به راحتی برای سفر به مالزی و سنگاپور در 8 روز برنامه ریزی کنید . پس برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر تا آخر این مقاله با ما همراه باشید .

28 خرداد 1399

آقایان هیچوقت این شوخی ها را با خانم ها نکنند!

این شوخی ها شاید عادی به نظر برسد و چندان هم مسئله ای در زندگی ایجاد نکند ، ولی فکر نکنید زن و شوهری که با هم مشکل پیدا می کنند ، یک اتفاق خیلی بزرگ بین شان افتاده یا فیزیکی با هم درگیر شدند !

25 خرداد 1399

کتاب به قدرت رسیدن محمد بن سلمان-6، شاهزاده جوان از سردرگمی تا رسیدن به قدرت با ابزار پدر

محمد بن سلمان به دلیل رفتارهای خاص و متفاوت از سایر خواهر و برادرانش بسیار مورد توجه ملک سلمان بود و این امر موجب شد تا پادشاه سعودی او را به عنوان ولیعهد برگزیند.

21 خرداد 1399

خوش خبری یا بی خبری، گرایش مردم دنیا به اخبار الهام بخش

وب سایت های دیگر مانند گاردین، فاکس نیوز، هاف پست، ام اس ان و یاهو بعضی از صفحات خود را به داستان های روحیه دهنده اختصاص داده اند.

18 خرداد 1399

آماده باش برای بحران اقتصادی

ویکتور هوگو، نویسنده نامدار فرانسوی و آفریننده رمان جاویدان بینوایان، مهیب ترین و غم انگیزترین چهره فقر در فرانسه را نشان داد. یکی از برجسته ترین و البته تلخ ترین نمادهای این کتاب نشان دادن این مقوله است که انسان تهیدست و جامعه ندار، به سوی بی رحمی و...

15 خرداد 1399

فیلم های دیگری هم خروج می نمایند؟!

با اعلام رسمی خبر عرضه آنلاین خروج ابراهیم حاتمی کیا در شبکه وی او دی پیش از اکران عمومی، پیش بینی می گردد که در چند روز آینده فیلم های دیگری که در نوبت اکران بودند هم وارد این چرخه اکران بشوند، چون به نظر می آید تاریخ دقیقی برای بازگشایی سینماها در پی...

6 خرداد 1399

عکس احمد احمدی و پوران درخشنده در فستیوال فیلم مالاتیا

عکس احمد احمدی عکاس سینمای ایران در کنار پوران درخشنده کارگردان ایرانی در فستیوال فیلم مالاتیا که این فستیوال در ترکیه برگزار شده است.

31 اردیبهشت 1399

حفاظت تپه باستانی دوزده باغیر در زرنق آذربایجان شرقی

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از حفاظت تپه باستانی دوزده باغیر شهر زرنق اطلاع داد.

29 اردیبهشت 1399
تعداد: (22)