سرقت با کاغذ سفید

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، آن قدر شگرد و شیوه شان برای سرقت نخ نما و تکراری است که خودشان هم باورشان نمی شد بتوانند نقشه هایشان را با این سناریو اجرا نمایند.

سرقت با کاغذ سفید

سناریویی که بین سارقان به اسم کاغذ سفید معروف است و آنها برای اجرای نقشه شان تنها از یک تکه کاغذ استفاده می نمایند تا نقشه سرقت هایشان را رقم بزنند.

شگرد کاغذ سفید چیست؟

یک شگرد ساده و نخ نما که خیلی از سارقان از آن استفاده می نمایند. اجازه بدهید برایتان شرح دهم. من و دوستم هوشنگ در محله های بالای شهر پرسه می زنیم و خانه هایی که به نظر می رسد خالی باشند را انتخاب می کنیم. ابتدا زنگ خانه را می زنیم و اگر کسی جوابگو نبود اسم و آدرس خانه را در لیست مان می نویسیم.

اما شگرد کاغذ سفیدتان چه شد؟

اینجا شگرد کاغذ سفید شروع می گردد. برای این که مطمئن شویم خانه ها واقعا خالی هستند و کسی داخل شان نیست، از شگرد کاغذ سفید استفاده می کنیم. صبح که برای رصد و پیدا کردن سوژه از خانه خارج می شویم بین در خانه ها کاغذ سفیدی را تا می کنیم و می گذاریم. شب زمانی که به خانه مورد نظر برمی گردیم اگر کاغذ افتاده باشد، یعنی در این خانه باز شده است. بازشدن در خانه هم به این معناست که کسی وارد یا خارج شده است. با این حساب خانه خالی نیست و این سوژه از لیست مان پاک می گردد.

اما اگر بین در بود؟

کاغذ با زبان بی زبانی به ما می گوید خانه امن و سوژه مناسب برای سرقت است. ما هم با دیلم و چکش در ورودی را شکسته و وارد خانه می شدیم.

چه وسایلی را سرقت می کردید؟

ما مثل دزدان دیگر نیستیم که فقط در خط انتخاب طلا و دلار و پول نقد باشیم. وسایل باارزش را هم انتخاب می کنیم. یک لیست داریم که داخلش نوشته شده چه چیزهایی را برای سرقت انتخاب کنیم. یک وقت هایی حتی تلویزیون را هم سرقت می کنیم.

این لیست وسایل سرقتی ماجرایش چیست؟

ما یک پاتوق داریم که بیشتر وقت مان را آنجا سپری می کنیم. در پاتوق هم سارقان و معتادان می آیند و هم مالخرها. برخی از مالخرها سفارش جنس می دهند. مثلا می گویند که فرش دستباف یا تابلوی دیواری می خواهند. البته مالخرها با هم فرق دارند. من درخصوص مالخرهای وسایل خانه می گویم. مالخر گوشی هم داریم و برخی از آنها سفارش نوع گوشی تلفن همراه می دهند. ما هم یک مالخر داریم که به ما می گوید چه می خواهد. چون ممکن است در خانه ای که برای سرقت می رویم وسایلی که مالخر گفته است باشد، آنها را لیست می کنیم که یادمان بماند و سرفرصت لیست را کامل کنیم.

سرقت خانه، این روزها به خاطر شیوع ویروس کرونا سخت نشده است؟

اوایل سخت بود، خیلی ها در خانه هایشان بودند و سفر هم نمی رفتند. برای همین اوضاع و احوال ما هم بد شده بود. اما بعد از مدتی خیلی ها دیگر به ویروس توجه نکردند و خانه هایشان را برای رفتن به مهمانی و سفر خالی کردند. ما هم فرصت را غنیمت شمردیم و نقشه هایمان را اجرا کردیم.

گفتی برای خانه هایی که قرار است سرقت کنی لیست داری؟

بله. اسم و آدرس تمام خانه هایی که تصمیم می گیریم از آنها سرقت کنیم را می نویسیم. این طوری آدرس ها را اشتباه نمی کنیم. می دانید، مواد که مصرف می کنی حافظه ات پاک می گردد، برای همین وقتی بنویسی، اگر هم یادت برود که می رود، نوشتی و چیزی را از دست نداده ای.

تحصیلاتت چقدر است؟ به نظر می آید که علاقه زیادی به نوشتن داشته باشی؟

فوق دیپلم دارم. من عاشق نوشتن بودم. همواره انشاءهایم 20 بود. خیلی دلم می خواست که بنویسم. خیلی وقت ها کتاب می خواندم. اما از وقتی رفیق ناباب سراغم آمد و معتاد شدم زندگی ام را باختم.

ضمیمه تپش روزنامه وبلاگ آژانس الکترونیکی

منبع: جام جم آنلاین

به "سرقت با کاغذ سفید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرقت با کاغذ سفید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید