تعاریف و اصطلاحات

شخصیت شناسی بر اساس تشخیص حروف

گاهی اوقات اینکه ما چه چیزی می بینیم، می تواند اطلاعات زیادی از شخصیت ما را برملا کند. دید ما می تواند نسبت به بسیاری از چیز هایی که در اطراف خود می بینیم رابطه مستقیم با شخصیت ما داشته باشد که شاید تنها یک تست شخصیت بتواند از آن پرده بردارد.

12 بهمن 1399

نفازودون دارویی موثر برای درمان افسردگی

نفازودون (Nefazodone) از داروهای ضدافسردگی است که برای برطرف علایم مربوط به افسردگی های شدید توسط پزشک تجویز می گردد. سردرد، خواب آلودگی ، ضعف و سرگیجه بعضی از عوارض مصرف این دارو هستند.

6 بهمن 1399

فلسفه وقفه دقایق 30 و 70 در لیگ برتر فوتبال، کووید بِرِک حذف می شود؟

دو وقفه کوتاه در دو نیمه مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران که از سوی داور به بازیکنان استراحت داده می شود، این سوال را ایجاد کرده که دلیل آن چیست.

4 دی 1399

صیغه طلاق چگونه خوانده می شود؟

صیغه طلاق در حضور دو شاهد عاقل و بالغ خوانده می شود. صیغه طلاق باید به بیان عربی خوانده شود. یک بار گفتن صیغه طلاق برای جاری شدن طلاق کافیست

12 آبان 1399

فهرست نهایی بهترین بازی های پلی استیشن 4

به سرانجام عمر یکی از بهترین کنسول های تاریخ صنعت بازی نزدیک می شویم؛ تجربه ای که پلی استیشن 4 با بازی های عظیم و کوچک خود به ما ارایه داد، آن قدر متنوع و شگفت انگیز است که تصور نمی کنیم احتمال تکرار آن چندان بالا باشد. تا سه ماه دیگر نسل جدید کنسول های بازی...

18 مهر 1399

حشد شعبی و دستگاه مبارزه با تروریسم؛ 2 بال عراق برای ایجاد امنیت و اخراج بیگانه

وظیفه ذاتی و هدف نهایی دستگاه مبارزه با تروریسم و حشد شعبی در عراق تنها یک چیز است: مقابله با تروریسم داخلی و خارجی و ایجاد امنیت و ثبات در این کشور که نتیجه این امر نیز اخراج نیروهای آمریکایی از عراق خواهد بود.

8 شهریور 1399

گفت وگو با تیلدا سوئینتن؛ بانوی نقش های ناممکن

روزنامه همشهری - آرش نهاوندی: تیلدا سوئینتن در فیلم های متنوعی که کارگردانان بزرگی ازجمله درک جارمن و پدرو آلمودوار ساخت آن ها را عهده دار بوده اند به طور چشمگیر و درخشانی نقش ایفا کرده است. شاید به خاطر بازی های تیلدا سوئینتن در نقش شخصیت های متفاوت و...

1 شهریور 1399

بازگشت محدودیت های پروازی در صورت رعایت نشدن پروتکل های بهداشتی

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: اگر پروتکل های بهداشتی از سوی شرکت های هواپیمایی، فرودگاه ها، شرکت هایی که خدمات زمینی، بار، مسافر و خدمات ویژه ارائه می دهند و... رعایت نشود ناگزیر به بازگشت محدودیت ها خواهیم بود.

29 مرداد 1399

چرا علمای تقریبی افغانستان ترور می شوند؟

خبرنگاران -گروه بین الملل- رضا عمویی: در بحبوحه کوشش ها برای برقراری صلح داخلی در افغانستان، وقوع سلسله انفجارها و عملیات تروریستی علیه رهبران مذهبی در این کشور، حدس ها را درباره اهداف و چرایی این انفجارها تقویت کرد.

24 مرداد 1399

سرقت با کاغذ سفید

آن قدر شگرد و شیوه شان برای سرقت نخ نما و تکراری است که خودشان هم باورشان نمی شد بتوانند نقشه هایشان را با این سناریو اجرا نمایند.

20 مرداد 1399

کرونا تصویری اسلوموشن از زندگی آینده ما است

شهرام مکری معتقد است: کرونا یک تصویر اسلوموشن از زندگی احتمالی ما در آینده است که هر کدام در خانه هایمان از طریق صفحات مجازی با دنیا در ارتباطیم. کرونا به عنوان یک بک گراند ذهنی برای خیلی از ما باقی خواهد ماند و امیدوارم بتوانیم از این بک گراند ذهنی، به...

19 مرداد 1399

عادت هایی که دندان ها را خراب می نماید

اگر عادت دارید که هر نیم ساعت یک بار میان وعده ای بخورید، دندان های شما هیچ وقت از محیط اسیدی در امان نخواهند ماند و این باعث خرابی دندان ها می گردد.

13 مرداد 1399

شرایط دریافت وام جعاله چیست؟

همه ما برای ادامه زندگی ناچار به تهیه یک خانه مناسب از نظر فضا و احتیاجهایمان هستیم. ممکن است برای بعضی از مردم خرید خانه مشکل باشد. بعضی از مردم به خرید خانه وام دار اقدام می نمایند، در این صورت موظف می شوند باقی اقساط خانه را بپردازند. محتمل است بعضی...

22 تیر 1399

قوانین بیمه مسافرتی و نکاتی که باید بدانیم

آیا می دانستید که علی رغم داشتن بیمه مسافرتی ممکن است نتوانید خسارت خود را بگیرید؟

29 خرداد 1399