شایعات بی اساس در خصوص مقبره ملک المتکلمین، آرامگاه مشروطه پارکینگ نمی گردد

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، همزمان با انتشار خبری مبنی بر تخریب آرامگاه میرزا جهانگیرخان صور اسرافیل و ملک المتکلمین و تبدیل این مکان به پارکینگ بیمارستان لقمان، برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران این خبر را کذب اعلام نمود.

شایعات بی اساس در خصوص مقبره ملک المتکلمین، آرامگاه مشروطه پارکینگ نمی گردد

محل آرامگاه صور اسرافیل و ملک المتکلمین یا آرامگاه مشروطه در اختیار بیمارستان لقمان نیست، بلکه از لحاظ قانونی این ملک در تملک شهرداری تهران واقع شده است.

سال گذشته سازمان زیباسازی شهرداری تهران مقبره تخریب شده، سرداب و بخشی از محل های درحال ریزش را بازسازی کرد. البته بخشی از اقدامات بازسازی نیمه کاره باقی مانده است و ابزارآلات پیمانکار پروژه در محوطه آرامگاه وجود دارد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، با تاکید بر این که تا به امروز سه اقدام اساسی درباره بازسازی و بازسازی این مقبره اجرا شده است، شرح داد: در این مقبره، یک سرایدار به همراه خانواده اش بیش از پنجاه سال زندگی می کردند و حتی ادعای مالکیت بخشی از مقبره را داشتند که در آن ساخت و ساز اجرا شده بود. در گام اول برای این خانواده محل مناسبی تهیه شد و سپس فضای اقامت سرایدار تخریب و به فضای مقبره اضافه نموده شد.

ضرغامی افرود: بخش زیادی از مراحل بازسازی و بازسازی قبرهای موجود در مقبره ملک المتکلمین به انتها رسیده است و مراحل نهایی در دست اقدام است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی در ادامه گفت: علاوه بر اقدامات فوق، شهرداری در راستا ایجاد دسترسی بیشتر و بهتر به مقبره، ساختمانی را همجوار با آن خریداری کرد و آن را به عنوان قلمرو به این مقبره تاریخی اضافه کرد.

ضرغامی با بیان این که اقدامات عمرانی بیمارستان لقمان هیچ گونه دخالتی در حریم مقبره ندارد، شرح داد: همکاری و تعامل خوبی با مسئولان بیمارستان وجود دارد و تا به امروز چندین جلسه مشترک برگزار شده است. حتی بیمارستان به تازگی اعلام نموده که حاضر است بخشی از فضای پارکینگ موتورسیکلت خود را جهت الحاق به مقبره در اختیار بگذارد.

مهر نوشت، محوطه آرامگاه صور اسرافیل و ملک المتکلمین امکان تخریب و تبدیل به پارکینگ بیمارستان لقمان را ندارد و چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

منبع: گردشبان

به "شایعات بی اساس در خصوص مقبره ملک المتکلمین، آرامگاه مشروطه پارکینگ نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شایعات بی اساس در خصوص مقبره ملک المتکلمین، آرامگاه مشروطه پارکینگ نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید