شناخت انوع مکمل بدنسازی و راهنمای خرید آنها

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، اگر اهل ورزش حرفه­ای هستید و در زمینه بدنسازی به­ صورت تخصصی فعالیت دارید احتمالا تا به امروز پیش آمده است که به­ دنبال خرید مکمل بدنسازی باشید. استفاده از این محصولات در کنار برنامه تمرینی منظم و رژیم غذایی درست، این امکان را برای شما فراهم می­کند تا سریع­تر به اهداف ورزشی خود دست پیدا کنید. در اصل می­توان گفت که این نوع مکمل­ها جزء نیازهای ضروری برای مصرف ورزشکاران و بدنسازان است که سرشار از انرژی و مواد مغذی هستند. البته باید در نظر داشته باشید که برای انتخاب مکمل­های ورزشی مناسب در ابتدا ضروری است با انواع این محصولات و کاربردی که دارند آشنا شوید.

شناخت انوع مکمل بدنسازی و راهنمای خرید آنها

آشنایی با انواع مکمل های بدنسازی

مکمل ورزشی معمولا به صورت روزانه به وسیله افراد ورزشکار جهت رفع کمبودهای کالری و مواد مغذی در رژیم غذایی و به ­منظور عضله­سازی بدن مورد استفاده قرار می گیرند. مکمل بدنسازی در حجم کم حاوی بسیاری از مواد مورد احتیاج بدن است که به­ راحتی قابل جذب بوده و باعث افزایش انرژی، حجم عضله و بالابردن عملکرد ورزشی افراد می­گردد.

در هنگام خرید مکمل بدنسازی باید توجه داشته باشید که انواع این محصولات در دسته­هایی همانند؛ پروتئین­ها، مولتی ویتامین، آمینواسیدهای شاخه­ای، چربی­سوزها، کراتین (Creatine) و بعضی موارد دیگر جای می­گیرند.

مکمل­های آمینواسیدی

آمینو اسید واحد ساختاری پروتئین­ها است که بخشی از آن به وسیله رژیم غذایی دریافت شده و گروهی نیز در بدن ساخته می­گردد. مصرف مکمل­های آمینواسیدی می­تواند احتیاج بدن را رفع کند که بعضی از آنها عبارتند از:

  • گلوتامین: این مکمل حاوی آمینواسیدی با نام گلوتامین است که مصرف آن می­تواند سبب کاهش دردهای عضلانی، افزایش حجم عضلات و افزایش خون­رسانی به اندام­های بدن گردد.
  • آرژنین: خرید مکمل بدنسازی آرژنین، برای تامین اسیدنیتریک و افزایش سنتز پروتئین در ماهیچه­ها مورد استفاده قرار می­گیرد و می­تواند عملکرد ورزشی فرد را با افزایش خون­رسانی بالا ببرد.
  • بی­سی­ای­ای: یکی از نمونه­های شناخته­شده در میان ورزشکاران است که شامل آمینواسیدهای والین، لوسین و ایزولوسین است که برای تقویت عضلات مفید هستند.
  • آلانین: آمینواسید آلانین باعث افزایش پروتئین و گلیکوژن در ماهیچه­ها می­گردد، این نوع مکمل انرژی قابل دسترس برای عضلات را افزایش می­دهد.
  • تائورین: استفاده از این مکمل که حاوی تائورین است عملکردی شبیه به انسولین دارد و انرژی مورد احتیاج سلول­های ماهیچه­ای را فراهم نموده و به­ عنوان یک آنتی­اکسیدان نیز برای محافظت از بدن عمل می­کند.
  • لوسین: با خرید مکمل بدنسازی حاوی لوسین می­تواند به بهبود توان بدنی فرد بعد از انجام تمرینات ورزشی سنگین یاری کند.

مکمل­های پروتئینی

از انواع محصولات پروتئینی می­توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • پروتئین وی: یکی از پرمصرف­ترین مکمل­ها در میان ورزشکاران پروتئین وی است که حاوی مواد بسیار مفید برای تقویت عضلات و سیستم ایمنی بدن است، مصرف این محصول باعث کاهش استرس و بهبود عملکرد کبد می­گردد.
  • کازئین: این نوع محصول از پروتئین شیر ساخته می­گردد و برای عضله­سازی در هنگام استراحت بسیار مفید است. بعد از مصرف کازئین جریان پیوسته­ای از مواد پروتئینی در خون فرد جریان می­یابد.
  • ایزوله: مواد مغذی موجود در این محصول قدرت جذب بالایی دارد و بعد از مصرف با سرعت بیشتری مواد مفید را در اختیار بدن قرار می­دهد. توجه کنید خرید مکمل بدنسازی را از مراکز معتبر دنبال کنید.

کراتین (Creatine)

یکی از محصولاتی که به وسیله ورزشکاران به­منظور افزایش انرژی، قدرت و حجم عضله مورد استفاده قرار می­گیرد کراتین است. انواع مختلف آن شامل مواردی همانند؛ مونوهیدرات، اتیل استر، آلفا کتوگلوتارات و بسیاری موارد دیگر است که در این بین بیشترین مقدار مصرف کراتین در میان ورژشکاران متعلق به مونوهیدرات است.

مولتی ویتامین

انواع ویتامین­های محلول در آب و چربی جزء ضروریات بدن برای انجام متابولیسم صحیح است، ورزشکاران نیز به­ علت فعالیت بدنی بالایی که دارند احتیاجمند استفاده از مولتی ویتامین بدنسازی هستند. برای خرید مکمل بدنسازی می­توانید به داروخانه آنلاین ویتامین ث مراجعه کنید.

کربوهیدرات

کربوهیدرات ها یک منبع انرژی خوب و مؤثر برای افراد هستند که بدن برای تامین انرژی به آنها احتیاج دارد، با استفاده از مکمل­های حاوی این مواد مقدار کمبود کالری رژیم غذایی برای ورزشکاران رفع می­گردد. مصرف این نوع مکمل­ها برحسب وزن ورزشکار و سطح تمریناتی که دارد، فرق دارد.

هر چقدر تمرینات فشرده­تر و سخت­تر باشند احتیاج به وجود این مواد مغذی جهت تامین انرژی افزایش پیدا می­کند.

چربی­سوزها

مکمل­هایی که حاوی مواد چربی­سوز هستند به وسیله مکانیسم­های متفاوتی چربی­های بدن فرد را کاهش داده و باعث پایین­آمدن وزن او می­شوند. از تاثیرات این محصول می­توان به افزایش متابولیسم بدن، کاهش اشتها، افزایش فراوری گرما در بدن و تغییر سطح بعضی از هورمون­های بدن اشاره نمود که از همین طریق چربی­های ذخیره­شده در بدن را به انرژی تبدیل می­نمایند.

معمولا افرادی که به­ دنبال کاهش وزن هستند در کنار تمرینات منظم خود از این نوع محصول استفاده می­نمایند تا این روند با سرعت بیشتری انجام گردد. توجه کنید خرید مکمل بدنسازی از مراکز نامعتبر می­تواند عواقب خطرناکی داشته باشد.

پروهورمون

یکی از هورمون­هایی که در افزایش حجم عضله نقش دارد تستوسترون است که در بدن­سازی نیز از آن استفاده می­گردد. این هورمون می­تواند سبب تقویت توده عضلانی، بالابردن قدرت و توان بدنی فرد ورزشکار گردد.

پمپ

بدن فرد در زمانی که فعالیت بالایی دارد احتیاجمند استفاده از مواد مغذی بیشتری خواهد بود که وظیفه تامین این مواد بر عهده خون است. در واقع شما با مصرف هر مکمل مواد مورد احتیاج بدن را به وسیله جریان خون در اختیار سلول­ها قرار می­دهید.

یکی از مکمل­هایی که به­ طور اختصاصی برای بالابردن پمپاژ خون در بدن مورد استفاده قرار می­گیرد پمپ است که امکان خون­رسانی بهتر به عضلات را برای ورزشکاران فراهم می­کند. داروخانه آنلاین ویتامین ث امکان خرید مکمل بدنسازی با قیمت مناسب را فراهم نموده است.

ریکاوری

با پشت سرگذاشتن یک تمرین ورزشی سخت و نفس­گیر فرد احتیاج دارد تا با استفاده از موادی سطح انرژی بدن را بالا ببرند. به ­منظور حفظ توده عضلانی و کاهش خستگی بعد از تمرینات ورزشکاران احتیاج دارند که از مکمل­های مخصوص ریکاوری استفاده نمایند.

برای خرید مکمل بدنسازی باید به چه چیزی توجه کرد؟

با توجه به این­که نحوه تمرینات هر فرد و حجم توده بدنی آنها با یکدیگر فرق دارد، باید در ابتدا بر اساس نظر مربی نسبت به خرید مکمل مناسب اقدام کرد. در زمان انتخاب این محصولات برای آن­که به اشتباه نمونه­های تقلبی و نامرغوب را تهیه نکنید بهتر است به یک فروشگاه معتبر برای خرید مکمل مورد احتیاجتان مراجعه کنید.

اگر احتیاجمند خرید مکمل بدنسازی هستید می­توانید با مراجعه به داروخانه آنلاین ویتامین ث محصول مورد نظر خود را با برترین کیفیت انتخاب کنید. در این فروشگاه شما می­توانید محصولات اصل و باکیفیت را با برترین قیمت بخرید.

جمع­بندی

در حال حاضر بسیاری از افرادی که به صورت تخصصی ورزش را دنبال می­نمایند از انواع مکمل­ ورزشی برای تقویت عضلات و بالابردن سطح انرژی بدن استفاده می­نمایند. از انواع محصولاتی که در این زمینه استفاده می­گردد می­توان به پروتئین­ها، چربی­سوزها، کربوهیدرات­، مولتی ویتامین، کراتین و بسیاری موارد دیگر اشاره نمود.

بیشترین هدف ورزشکاران از خرید مکمل بدنسازی عضله­سازی و تقویت سیستم بدن است، در هنگام خرید این محصولات بهتر است نمونه­های با کیفیت و مرغوب را تهیه کنید. داروخانه آنلاین ویتامین ث یکی از فروشگاه­های معتبر در زمینه ارائه این محصولات است که با خرید از آنها می­توانید نسبت به اصالت کالا اطمینان کامل داشته باشید.

منبع: یک پزشک

به "شناخت انوع مکمل بدنسازی و راهنمای خرید آنها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناخت انوع مکمل بدنسازی و راهنمای خرید آنها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید