لجبازی دو کره؛ نصب بلندگو در مناطق مرزی

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، در دهه های گذشته، سئول از بلندگوها اخبار و موسیقی پاپ کره ای پخش می کرد و در مقابل کره شمالی نفرتش را نثار همسایه جنوبی می کرد.

لجبازی دو کره؛ نصب بلندگو در مناطق مرزی

یک منبع نظامی کره جنوبی گفت: کره شمالی بار دیگر شروع به نصب بلندگو در مناطق مرزی کرده است. آنها اعلام کرده اند این جدیدترین اقدام کره شمالی در خارج از توافق های صلح میان دو کره است.

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی به نقل از رویترز، اقدام جدید کره شمالی باعث ایجاد حرکت مشابهی در طرف جنوبی خواهد شد.

تنش میان دو کره در هفته های اخیر افزایش یافت و طرف شمالی همسایه جنوبی را با گزینه نظامی تهدید کرد. نتیجه این تنش ها انفجار دفتر نمایندگی مشترک دو کره در شهر مرزی کائه سونگ از سوی همسایه شمالی بود.

تصاویر ماهواره ای از منطقه مرزی کائه سونگ کره شمالی

نیروهای نظامی کره شمالی در حال نصب دوباره بلندگوهایی در نزدیکی مناطق غیرنظامی و مرزی (DMZ) دیده شده اند. این بلندگوها در سال 2018 و پس از امضای توافقنامه میان دو کره برچیده شد تا اقدامات خصمانه بین دو کشور متوقف شود.

این مقام نظامی کره جنوبی گفت: ما هم در حال تصمیم گیری برای نصب بلندگوهای نظامی خود در مناطق مرزی هستیم. با این حال طرف شمالی هنوز هیچ موضوع یا مطلبی را از طریق این بلندگوها پخش نکرده است. ما نیز قصد داریم برای مقابله احتمالی خود را آماده کنیم.

پلیس کره جنوبی بالن ارسالی حاوی تصاویر و مطالب ضد کره شمالی را در خاک خود جمع می کند/ عکس: پونهاپ

سخنگوی وزارت دفاع کره جنوبی در سئول بدون اشاره به تحرکات پیونگ یانگ در مناطق مرزی گفت اگر این کشور با تلاش های مشترک برای تقویت صلح مخالفت کند، باید تاوان آن را بپردازد.

این دو کشور در دهه های گذشته با پخش سخنرانی به جنگ روانی علیه یکدیگر رفته و پروپاگاندا راه انداخته اند. سئول از بلندگوها اخبار، موسیقی های پاپ کره ای پخش می کرد و رژیم شمالی را مورد انتقاد قرار می داد. در مقابل کره شمالی نیز سیستم سوسیالیتی خود را می ستود و نفرتش را از پشت بلندگوها نثار همسایه جنوبی می کرد.

سرباز کره جنوبی در حال آماده کردن یک تانک در مناطق مرزی میان دو کره/ عکس: رویترز

مقامات نظامی کره جنوبی گفتند: تصاویر یک ماهواره تجاری از دفتر ارتباطات منفجر شده دو کره نشان می دهد که این ساختمان هنوز سرپا است و آسیب زیادی دیده است.

تحلیگران پایگاه امریکایی 38 نورث که تحرکات کره شمالی را دنبال می کند در هفته گذشته گفت که انفجار ساختمان آشکارا کنترل نشده بوده اما ساختمان به طور کامل آوار نشده ست. با این وجود برخی از ساختمان های مجاور دفتر ارتباطی تخریب شده اند.

طرف شمالی این اقدامات را به تلافی اقدامات مشابه همسایه جنوبی انجام می دهد. تعدادی از فراریان شمالی ساکن کره جنوبی بادکنک یا بالن ها حاوی نوشته یا شعار را به مرزهای کشور شمالی می فرستند. پیونگ یانگ، سئول را به بی عرضگی برای مقابله با این گروه ها محکوم کرده است.

سرباز کره جنوبی روی یک تانک در مناطق مرزی دو کره/ عکس: رویترز

--

منبع: عصر ایران

به "لجبازی دو کره؛ نصب بلندگو در مناطق مرزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لجبازی دو کره؛ نصب بلندگو در مناطق مرزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید