متولی زاده: برق 25 میلیون ایرانی رایگان شد

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، مدیر عامل توانیر گفت: شبکه فرسوده بیش از 10 هزار روستا در قالب این طرح طی امسال بهینه سازی و اصلاح خواهد شد که جمعیتی بالغ بر 3 میلیون و 500 هزار نفر را در برخواهد گرفت.

متولی زاده: برق 25 میلیون ایرانی رایگان شد

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ آژانس الکترونیکی، محمد حسن متولی زاده، مدیر عامل توانیر ظهر امروز سه شنبه 21 اردیبهشت ماه در مراسم افتتاح طرح های صنعت برق هفته ششم پویش هر هفته #الف ب-ایران که با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو از محل مرکز پایش صنعت برق برگزار شد، گفت: نزدیک به 100 درصد از روستا های کشور به شبکه برق پایدار متصل هستند، در حالی که 1 میلیارد نفر در سراسر دنیا از نعمت برق بی بهره اند.

مدیر عامل توانیر در بیان اینکه شبکه های برق رسانی روستایی در سال های اخیر و به دلایل طبیعی فرسودگی زیادی پیدا کرده و در برخی روستا ها به دلیل اجرای طرح هادی روستایی نیاز جدی به اصلاح و بازسازی دارد، تاکید کرد: با توجه به تعامل خوب دولت و مجلس شورای اسلامی اعتبار های خوبی برای صنعت برق در بودجه امسال دیده شده است.

متولی زاده ادامه داد: براین اساس و با توجه به ردیف های اختصاصی در بودجه طرح جهادی بهارستان با هدف بهینه سازی و اصلاح شبکه های فرسوده روستایی از امروز کلیدخورد.

وی افزود: شبکه فرسوده بیش از 10 هزار روستا در قالب این طرح طی امسال بهینه سازی و اصلاح خواهد شد که جمعیتی بالغ بر 3 میلیون و 500 هزار نفر را در برخواهد گرفت.

مدیرعامل توانیر با اشاره به اینکه در قالب این طرح 150 هزار مشترک نو روستایی که در صف دریافت برق بودند از این نعمت برخوردار خواهند شد، گفت: درقالب این طرح 10 هزار کیلومتر شبکه احداث خواهد شد و 4 هزار دستگاه ترانسفورماتور و 200 هزار پایه روشنایی نصب خواهد شد.

7.5 میلیون مشترک کم مصرف مشمول تخفیف 100 درصدی برق

متولی زاده پیرامون طرح برق امید گفت: این طرح با هدف تشویق مردم به اصلاح الگوی مصرف برق طراحی شده و 7 ما از زمان ابلاغ آن می گذرد.

وی در بیان اینکه 7.5 میلیون خانوار از تخفیف 100 درصدی برق استفاده می کنند، گفت: مقدار مشترکان پرمصرف نسبت به سال گذشته 6.5 درصد کاهش پیدا کرده است.

مدیر عامل توانیر در تشریح اینکه کتابچه آموزش کاهش مصرف برای مشترکان پر مصرف آماده شده و به زودی درب خانه این مشترکان توزیع می شود، تاکید کرد: در شرایطی که پس از مدت مشخص، مشترکان پر مصرف در رویکرد خود تنو نظر نکنند مشمول اصلاح تعرفه برق خواهند شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "متولی زاده: برق 25 میلیون ایرانی رایگان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متولی زاده: برق 25 میلیون ایرانی رایگان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید