نقش مافیای مدارس غیر انتفاعی در تشکیل کلاس های حضوری

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: دولت بدون توجه به نظر کمیسیون اجتماعی مجلس، مدارس را امروز بازگشایی کرده است.

نقش مافیای مدارس غیر انتفاعی در تشکیل کلاس های حضوری

ولی اسماعیلی، کننده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با وبلاگ آژانس الکترونیکی در خصوص بازگشایی مدارس با وجود بیماری کرونا گفت: دولت در تقابلی بین سلامت و پیشرفت کشور قرارگرفته است و تصمیم گرفته است که با رعایت پروتکل ها مدارس در موعدد مقرر بازگشایی کند. اما با توجه به آغاز فصل پاییز و آغاز شیوع آنفولانزا، با پیک سوم بیماری کرونا روبرو خواهیم شد. پیشنهاد ما به دولت این بود که اجازه بدهند حدود 10 روز از فصل پاییز طی شود تا بتوان آمار دقیقتری از میزان مبتلایان در این فصل به خصوص زمانی که بسیاری از مردم از سفر بازگشته اند به دست آورد.

ولی اسماعیلی با اشاره به اصرار دولت برای بازگشایی مدارس در موعد مقرر و با رعایت پروتکلها و برگزاری کلاسهای مجازی اضافه کرد: این در حالی است که در بسیاری از مناطق محروم کشور، مردم آب برای خوردن ندارند چه برسد به این که بتوانند بهداشت را رعایت کنند. بسیاری از تلفن ها قطع است و همچنین افراد بسیاری دسترسی به اینترنت ندارند. زیرساختها برای آغاز مدارس در این شرایط مناسب نیست.

اسماعیلی علت اصرار دولت در بازگشایی به موقع مدارس را وجود کسانی که از این بازگشایی سود میبرند دانست و اضافه کرد: در این موضوع نیز مانند بحث کنکور، مافیای آن یعنی مدارس خصوصی و غیرانتفاعی نقش دارند. این مدارس نمیتوانند از شهریه های میلیونی خود، بگذرند و سلامت فرزندان این کشور را به خطر می اندازند. تمام تلاش کنندگان در مجلس شورای اسلامی جلوگیری از به خطر افتادن سلامت مردم است.

وی در پایان مطرح نمود: تصمیم در بازگشایی مدارس بدون مشورت و صحبت با کمیسیون مربوطه گرفته شده است و امروز در کمیسیون اجتماعی طرح سوال از وزیر آموزش و پرورش انجام خواهد شد و در صورت قانع کننده نبودن پاسخ سوالات، طرح استیضاح وزیر کلید خواهد خورد.

بیشتر بخوانید: تهران آماده آغاز سال تحصیلی جدید استمنبع: جام جم آنلاین

به "نقش مافیای مدارس غیر انتفاعی در تشکیل کلاس های حضوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش مافیای مدارس غیر انتفاعی در تشکیل کلاس های حضوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید