نمایشگاه کتاب هاوایی نیز دیجیتالی برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی به نقل از نیوزناو، نمایشگاه های کتاب در بسیاری از نقاط دنیا به خاطر شیوع ویروس کرونا لغو شده و بیشتر آنها در فضای مجازی برگزار شده است. سال جاری تنها مسئولان نمایشگاه کتاب فرانکفورت قرار است به صورت محدود نمایشگاه کتاب این شهر را به صورت فیزیکی برگزار نمایند. البته مسئولان آلمانی نسخه ای دیجیتال نیز از نمایشگاه کتاب خود برگزار خواهند کرد.

نمایشگاه کتاب هاوایی نیز دیجیتالی برگزار می گردد

آخرین نمایشگاه کتابی که به فضای مجازی رفته است در ایالت هاوایی آمریکا بود که هر سال با حضور ناشران و کتابخانه های این شهر برگزار می شد. نمایشگاه کتاب هاوایی در اصل فروشگاه کتاب بود که هر سال با حضور کتابخانه های محلی و کتابفروشی ها برگزار می شد.

دوستان کتابخانه در هاوایی نام موسسه غیردولتی است که هر سال این نمایشگاه با حضور کتاب های نو و دست دوم برگزار می گردد. این نمایشگاه سال گذشته حدود 18هزار عنوان در 70 حوزه را برای نمایش عرضه نموده بود.

سال جاری این موسسه خیریه و غیردولتی که انجمنی از کتابفروشان و کتابخانه های ایالت هاوایی محسوب می گردد، قرار است کتاب های خود را به صورت مجازی عرضه کند. این موسسه می گوید سال جاری به خاطر ویروس کرونا برگزاری چنین تجمعی خطرناک است و قرار است سال جاری 51 کتابخانه محلی برای برگزاری چنین نمایشگاه مجازی شرکت داشته باشند.

در سال های گذشته نمایشگاه یا فروشگاه عظیم کتاب هاوایی در سالن های سرپوشیده ورزشی در مدارس یا مکان های متعلق به شهرداری برگزار می شد. در این فروشگاه هر سال علاوه بر کتاب محصولات فرهنگی دیگری مرتبط با ناشران و کتابخانه ها عرضه می گردد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "نمایشگاه کتاب هاوایی نیز دیجیتالی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه کتاب هاوایی نیز دیجیتالی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید