شرایط هوش مصنوعی در کشور به تعبیر آذری جهرمی

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به شرایط توسعه هوش مصنوعی در کشور گفت: اگر همدلی ها و همکاری ها را جایگزین دعواها در زمینه توسعه این علم می کردیم، ایران می توانست تبدیل به یکی از کشورهای پیشرو در این زمینه گردد.

شرایط هوش مصنوعی در کشور به تعبیر آذری جهرمی

محمدجواد آذری جهرمی در اختتامیه سیزدهمین دوره نبرد هوش مصنوعی (دانشگاه شریف)، آینده جهان را در گرو توسعه هوش مصنوعی دانست و اضافه نمود: توسعه اقتصاد دیجیتال مدیون توسعه فناوری های مرتبط با هوش مصنوعی است از این رو کشورها در زمینه توسعه این علم با یکدیگر در رقابت هستند.

وی با اشاره به سرمایه گذاری های کلان کشورها در زمینه هوش مصنوعی، اظهار کرد: در حال حاظر 43 درصد سرمایه گذاری کشور امریکا و 13 درصد سرمایه گذاری های کشور چین در حوزه هوش مصنوعی است. اختلاف میزان سرمایه گذاری این دو کشور به معنای فاصله آنها از یکدیگر نیست بلکه ناشی از نوع رویکرد و نگاه آنها به توسعه هوش مصنوعی است.

جهرمی، با اشاره به شرایط توسعه هوش مصنوعی در کشور تاکید نمود: در کشور کوشش های بسیاری در دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری در این زمینه اجرا شده ضمن آنکه سرمایه گذاری هایی از سوی دولت برای توسعه زیر ساخت این فناوری اجرا شده است.

وی ادامه داد: اگر همدلی و همکاری ها جایگزین دعواها بر سرتوسعه هوش مصنوعی در کشور می شد ایران می توانست تبدیل به یکی از کشورهای پیشرو در این زمینه گردد.

وزیر ارتباطات و فناوری به بیان حرکت بعضی از صنایع مانند فولاد سازی برای کاربردی کردن هوش مصنوعی پرداخت و خاطر نشان کرد: این وزارتخانه برای توسعه این حوزه دو پروژه توسعه اَبَر رایانه که قدرت پردازش مراکز تحقیقاتی این حوزه را ارتقا دهد و همچنین آزادسازی داده ها را در دستور کار خود قرار داده است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "شرایط هوش مصنوعی در کشور به تعبیر آذری جهرمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط هوش مصنوعی در کشور به تعبیر آذری جهرمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید