کتابخانه مرکزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آماده ارائه خدمات به پژوهشگران با روش سیستم باز

به گزارش وبلاگ آژانس الکترونیکی، کتابخانه مرکزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان یک کتابخانه تخصصی، به روش سیستم باز آماده ارائه خدمات به مراجعین اعم از همکاران، دانشجویان و پژوهشگران است.

کتابخانه مرکزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آماده ارائه خدمات به پژوهشگران با روش سیستم باز

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ آژانس الکترونیکی، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی سید جواد رضوی، رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری با اعلام این خبراضافه نمود: این کتابخانه در سال 1338 تاسیس شده و هم اکنون در محلی به وسعت 250 متر مربع با دارا بودن بخش های مخزن کتب فارسی، کتب لاتین، گزارش ها، مرجع و نشریات و با دارا بودن فضای مطالعه برای 30 نفر بطور هم زمان، به روش سیستم باز آماده ارائه خدمات به مراجعین است.

وی اضافه نمود: ماموریت های اصلی کتابخانه شامل روزآمد نگاه داشتن منابع کتابخانه و برآورده کردن نیاز های اطلاعاتی کارکنان و مراجعین و ارائه خدمات مناسب به آنان و برنامه های اصلی بر اساس شرح وظایف است.

رضوی اضافه نمود:با استفاده ازفناوری های نو، اشتراک و تمدید اشتراک نشریات وپذیرش اعضاء نو و ارائه خدمات به آنان ازجمله ارائه سرویس مطالعه در محل و فراهم آوردن فضای مطالعه در محیط کتابخانه و امانت خارج از کتابخانه، و ارائه سرویس جستجو از پایگاه منابع کتابخانه و بانک اطلاعاتی مقالات موجود در کتابخانه است.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری یاد آورشد: مجموعه کتابخانه تا پایان آبان سال 1400 مشتمل بر بیش از 23000 عنوان کتاب فارسی، کتاب لاتین و گزارش در بیش از 25900 نسخه می باشد. (کتب فارسی 14265 عنوان در 16902 نسخه؛ کتب لاتین 1283 عنوان در 1601 نسخه و گزارش ها 7463 عنوان) همچنین کتابخانه مرکزی 20 عنوان نشریه را بصورت روزآمد مشترک می باشد و نشریات تخصی مرتبط با اهداف کتابخانه، بایگانی شده و هم اکنون حدود 7000 نسخه نشریات فارسی و لاتین مربوط به سال های گذشته در آرشیو کتابخانه نگهداری می شود.

وی شرح داد: حدود 4600 عنوان از مجموعه کتابخانه اسکن شده است و بر روی کتابخانه دیجیتال وزارت متبوع بارگذاری شده است و باقی گزارش ها به دلایل مختلف از جمله مالکیت معنوی و یا شکل فیزیکی مدارک امکان اسکن وجود نداشته است و کار اسکن گزارش های وارده به کتابخانه همچنان ادامه دارد. اطلاعات کتابشناختی همه منابع و فایل تمام متن گزارشات اسکن شده از طریق اینترنت و با استفاده از نرم افزار سیمرغ در دسترس است.

رضوی گفت: تمامی کارکنان وزارتخانه به طور پیش فرض عضو کتابخانه قلمداد می شوند که ازمیان آنان اطلاعات 1313 نفر با مراجعه به کتابخانه و ارائه مدارک وارد سیستم امانت شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کتابخانه مرکزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آماده ارائه خدمات به پژوهشگران با روش سیستم باز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتابخانه مرکزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آماده ارائه خدمات به پژوهشگران با روش سیستم باز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید